kada sam ostala trudna i koliko sam trudna

edina100

Poštovani! Imam 37 godina. Imam redovne cikluse koji traju 23 dana. Zadnja menstruacija bila je 19.02.2014.g. Menstruacije mi traju 5 dana.
Slijedeću menstruaciju trebala sam dobiti 13. ili 14.03.2014.g. Međutim do menstruacije nije došlo, osim što sam 15. i 16.03.2014.g. osjećala uobičajene simptome kao za vrijeme trajanja menstruacije (jaka bol u trbuhu).
07.04.2014.g. obavila sam ginekološki pregled uzv-vs: endometrij ukupne debljine 13,7 mm. Doktor mi je rekao da ili trebam uskoro dobiti menstruaciju ili je riječ o trudnoći. Dobila terapiju duphaston kojeg sam trošila 10 dana.
Kako ni nakon duphaston nisam dobila menstruaciju 13.05.2014.g. otišla sam na novi pregled, kada mi je konstatirana trudnoća (koja je tada prema zadnjoj stvarnoj menstruaciji iznosila 11 6/7, a prema uzv nalazu tri tjedna manje, odnosno 9 tjedana.
Uzv-vs od 13.05.2014.g.: u uterusu GV sa odjekom za plod TT 23,0 mm kčs +(poz) za 9 tjedana.
S obzirom na veličinu ploda kao datum zadnje menstruacije upisan je 11.03.2014.godine iako tada krvarenja nije bilo.
Dostavljam Vam i kasnija mjerenja.
20.06.2014.g.: BIP 29 mm, AC 100 mm, FL 17 mm.
19.08.2014.g. BPD 61,7, AC 175 mm, FM 42,9 mm.
Napominjem da sam simptome trudnoće (povećane i osjetljive grudi, umor) počela osjećati oko sredine travnja 2014.g.
Moje pitanje je kada sam okvirno mogla ostati trudna, s time što sam cijelo vrijeme imala nezaštićene odnose, kako je moguće osjećati pms i menstrualne simptome a da ne dođe do krvarenja i koliko sam ustvari trudna.
Zahvaljujem na strpljenju i odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Očito je ovulacija bila puno kasnije. Trudnoća se kod vas vodi po UZV biometriji dakle ZM 11.3.2014, pa nakon toga je trebala biti ovulacija recimo negdje 25.3.2014
Imate kratak ciklus (normalan je od 24-35 dana) te se u takvim slučajevima dogodi trudnoća nenadano.
Isto je tako i s dugačkim ciklusom.