kada sam zatrudnjela

zara84

Postovani!
Imam jedno pitanjce, zadnju menstruaciju sam imala 7.2,,, imala sam odnose 13.2 i 15.2, doktor mi je rekao da sam sa danasnjim danom(24.3) trudna 5 tjedana i 3 dana. Sad me zanima dali je moguce da sam ostala trudna bas 15.2 ili sam ostala trudna ranije!??

VAGA14

poštovanje,
u petak sam radila test trudnoće koji se pokazao pozitivnim...no mene zanima koliko sam trudna jer m.sestra kaže da dođem za 10 dana na pregled.
Naime,1.02 sam imala ugruške u mokrači što se okarakteziralo da je nekakva upala ,trajalo je jednu noć,te se ponovilo još jednom za tjedan dana...iza toga menzis 20 2 koja i nje bila kao obično.
Odnos sam imala i prije toga...samo me zanima jeli moguće da je već tada bila trudnoća.....ta menzis je bila oko 24,1
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zara trudnoća se gleda i računa za normalne redovite cikluse s prvim danom zadnje menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vaga na osnovu uzv pregleda vidjet će se koliko ste trudna. Ovako to ne možemo znati.

mikimiki

Postovani,
sada sam trudna 30+5,a termin mi je 14.07.2014.e sad mene muci tocan datum zaceca.ZM je bila 07.10.2013.,trajala je oko 5 dana,a ciklusi su normalni 28 dana,osim sto su ponekad bili po 3-4 dana ranije.spolni odnos sam imala 13. i 14.10.,a kasnije iza 16.10.sljedeci mjesec kad sam trebala dobiti menstruaciju,kasnila je oko tjedan dana,te sam 14.11.uradila kucni test-pozitivan.18.11.odlazim ginekologu koji kaze da nisam trudna niti mjesec dana,malo manje od 5 tjedana.e sad me zanuma,da li mogu znati datum zaceca jer mi jako bitno?da li sam mogla zatrudniti u ta prva dva dana nakon ZM ili je bas tamo oko 20.10. bilo zacece kako sam po netu racunala?da napomenem,24.12.2013. na papiru od pregleda pise: clinical MA 11w1d,CRL 37.0mm 10w6d. Ako mozete izracunati,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je prvi dan zadnje menstruacije bio 7.10.2013 a ciklusi su vam redoviti , i prvi UZV pregled koji ste napravili korelira sa zadnjom menstruacijom,ovulacije je bila negdje oko 20 ili 21.10. dakle računamo tada.