kako zatrudnijeti

pozzo

Postovani doktore, imao sam spolni odnos s curom bez zastite, nisam ejakulirao u nju, na i unutar spolnog organa nije bilo sprme... zanimam me moze li ostati trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako ste sigurni u konstataciju.

atana0

Poštovani,
Planiram drugu trudnoću i nikako da ostanem trudna. Suprug ima 35 godina, a ja 29. I pokušavamo već 3 mjeseca i ništa. Prvo dijete mi ima 13,5 mjeseci, a prvu menstruaciju nakon poroda sam dobila dok je dijete napunilo 10 mjeseci. Prvi put sam ostala odmah trudna pa mi je sad ovo sve čudno zašto ne mogu ostati trudna. Bila sam na pregledu nakon što sam dobila menstruaciju i ginekologica je rekla da je sve u redu i papa test je uredan i čak mi je točno izracunala dan ovulacije za taj mjesec ali ja nikako ne ostajem trudna. Ako je sve u redu da li je možda stres presudan što ne mogu ostati trudna ali ne s moje strane već sa suprugove. Jako mu je stresno na poslu pa da nije možda zbog toga? Koji su još čimbenici koji utječu na nemogućnost trudnoce? I što zapravo znači za mene što nisam imala 10 mjeseci menstruaciju nakon poroda, da li je to loše ili dobro i zašto? Zahvaljujem unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Godinu dana je realan rok da ostvarite trudnoću. S obzirom da ste rodila, do tada nije nužna nikakva obrada.