kako zatrudnjeti

zabrinutaa

doktore, imam neredovite menstruacije, i policistične jajnike. sad, vjerujem da se beba ne želi "primiti" zbog policističnih jajnika.. što da radim da ostanem trudna?
i o čemu ovise neredovite menstruacije? zbog čega su neredovite? imam 21 godinu..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako godinu dana imate nezaštićene odnose i ne dolazi do trudnoće svakako morate krenuti sa obradom Vi i suprug.
Vama savjetujem da napravite spolne hormone 3-5 dan ciklusa dkle pod menstruacijom.
Pošto imate neredovite cikluse bilo bi uputno da Vas,Vaš ginekolog prati UZV-om više puta tijekom ciklusa da vidi da li ovulirate.
Jer kod neredovitih ciklusa i ovulacija nije 13 ili 14 dan nego kasnije ako se uopće i dogodi.
Zatim potrebno je učiniti cervikalne briseve, spermiogram supruga.
Toliko za početak.

Zeko123

Postovanje. Samo da vas pitam, imala sam 17 godina kada sam pobacila. Sada mi je 22 godine, ja i momak pokusavamo imat dijete vec pola godine. Jeli moguce da zatrudnim i kada? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je moguće ako ste već bila trudna. 1g. je realan rok da dođe do trudnoće. Ako ista ne nastupi potrebna je obrada da se ustvrdi problem.