Kasnenje menstruacija

Prespana

Menstruacija mi je bila 14 maja normalna i po intenzitetu i po boju.nakon toga je kasnila nekoliko dana i na 16 juna doslo je nesto braon koje ni je bilo kako ciklus trajalo je svega 1 dan onako kad se obrisem hartijom.Nakon toga nista.Radila sam dva testa 18 i 21 juna i to negativno.Bila kog ginekologa ba pregledu cista desnom jajniku 30*37vodena.Doktorica nije htela da mi da primolut zasto ja imam puno problema sa venama.I evo juce opet krene malo roze malo braon i opet nista svega nekoliko kapi sta da radim ?Prosle god sam imala isto ali sam pila primolut i resilo se.A ciklusi su mi 22-25 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na sve navedeno kod vas vjerojatno nije redovita ovulacija. To se može riješiti gestagenima (Primolut spada među njih) u drugoj fazi ciklusa. Neće se ništa desiti bez obzira na probleme s venama ako uzmete terapiju kroz tjedan dana.

Prespana

Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Prespana

Danas sam opet bila kod doktora i kaze cista je sad manja20*22ali endometrijum 15 mm a svi ovi 4 dana imam neki iscedak braon roze mnogo malo ali nije prava menstruacija.Dok kaze ili da mi zakaze za eksplorativnh kiretazu ili moram piti primolut.Jel to je neki veliki problem sto je endometrijum toliki?

Prespana

I jos nakon koliko tableta primoluta ovo braon "krvarenje"se zaustavi??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučio bi Primolut- Nor kroz 10 dana, nakon čega bi trebalo uslijediti krvarenje. Nakon krvarenja bi trebalo ponoviti ultrazvučni pregled.

Prespana

Bas ste me ohrabrili.Hvala vam

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Prespana

Evo vec sedam dana pijem primolut prva tri dana sve ok od tada mucninu bol u venama bojim se .Dali bi bilo dovoljno 7 dana s tim sto mi je doktorica rekla deset.Ona je na odmoru neznam vise gde da se obratim???

Ivo Balenović, dr. med.

Bit će dovoljno 7 dana, slobodno prestanite s uzimanjem ako osjećate nuspojave.

Prespana

Na preglefi jos mi je rekla endometrium 15 mm zadebljen,a danas njena zamena mi je rekla da imacu jako obilnu men da sam unutra puna ,da imam.hiperplazija endometriuma.i da sledeci ciklus a ne ovaj koji e izazvan da radim horm status i videcemo za kiretazu.Sta je ovo moze da bude nesto kancerozno s tim da tumor makeri su ok a i pap pre 3 m je u redu?

Prespana

Postovani jesam li pogresila sto nisam uradila kiretazu vec probala sa primolutom? Radi se klasicna kiretaza ?ima li neki drugi nacin neinvazivniju

Ivo Balenović, dr. med.

Kiretaža nije potrebna. Uobičajeno je medikamentozno potaknuti krvarenje.

Prespana

Nakon primoluta dosla mi menstruacija Ali ovakva nikad dosada puno obilnija sa koagulima kao mali pileci dzigerice.Jeli je to normalno nakon zadebljenog endometrijuma?Ovo je strasno horor

Ivo Balenović, dr. med.

To je i bilo za očekivati obzirom na debljinu endometrija.

Prespana

Nakon primoluta I izazvano krvarenje bila Sam ponovo na ultrazvuk nakon dva Dana I doktorica kaze da je dve u redu endometrijum 3 mm.Sta mislite Dali bi trebala da radim jos neke ptetrage s tim sto mi je endometrijum bio zadebljen,a ja imam vec 42 godina.Hvala vam puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe, to je uredan nalaz.

Prespana

Nakon sto Sam dobila izazvanu menstruacija primolutom,kad bi trebalo da bude uspostavljen normalni menstrualni ciklus?Dali bi trebalo da racunam od Dana kad mi je dosla menstruacija koja je bila izazvana primolutom.Htela bi da isplaniram odmor pa htela bi da znam.Izazvani ciklus je bio na 10 juli.Hvala

Prespana

Opet ja.Imala Sam odnos sa supruga sa kondom Ali dok je vadjao napolje kako bi ejakuirao kondom je ostao u meni sa vrhom a on je ejakuirao napolje.Kad smo proverili kondom u nutra je bill malo sperme.Strah me da nije skliznulo is kondom unutra.Menz je bila 4 avgusta .Strah me jer smo na odmor I nemogu da idem kod doktora.Sta da radim.On kaze da nema nista da jekondm bio vrhom unutra .Molim za odgovor pokvario mi se odmor