kasni ciklus

sandrak

Postovani doktore, ciklus mi kasni vec 8 dan,zadnja mjesecnica mi je bila 11.04 inace imam redovne cikluse u razmaku 29.dana. Spolno sam aktivna, ali uvjek uz zastitu, radila sam dva testa i oba su negativna, konstantno imam bolove u donje dijelu trbuha i ledja, ali jos uvjek nisam dobila, da li ima razlog da se zabrinem, inace mjesec mi je prosao u velikom stresu zbog bolesti jednog clana porodice. ima li potrebe da se obratim svome ginkologu ili da jos sacekam.

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima. Svakako se javite svom ginekologu.

sandrak

da li je moguce da je rijec ipak o trudnoci, bez obzira na testove

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

sandrak

hvala vam na odg.
juce sam bila kod ginekologa, i ustanovljena mi je cista na lijevom jajniku, trebam da radim nalaz ca 125. A propisane su mi tablete primolut-nor da bi izazvale menstruaciju, dr. mi je propisala po dve tabalete na 5 dana, nakon cega bi trebala da dobijem, medjutim ja sam jutros nakon prve tabletice dobila blago krvarenje i bolove, kao da je menstruacija nastupila, znam za nus pojave ovoga lijeka pa me zanima dali su mogli da nastupe nakon prve tablete ili je prava menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte dalje Primolut kako vam je preporučeno kroz pet dana ili do pojave prave menstruacije.

sandrak

Pozdrav, radila sam nalaz Ca 125 i on je 37,99+ U/mL, HE 4 je 42,08 pmol/L Roma index= 5,4%...zanimame kakav je to nalaz, da li ima razloga za brigu, i radila sam ga za vrijeme menstruacije, jer nikao mi nije rekao da neradim tada, mada u vasim postovima citam da se neb trebalo raditi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite ginekologa nakon menstruacije da vidi jajnik i odredi daljnji postupak.

PB10

Poštovani,

Kratko cu; zadnja 2 mjeseca ciklus kasni tjedan dana, ali svaki put ciklus ipak dode, do sad je dolazila svakih 28 do 30 dana. Zadnji put je dosla 40-i dan i trajala 5 dana ko i uvijek. Sada je proslo 38 dana i jos nije dosla. Imam male grceve u podrucju jajnika s vremena na vrijeme, mucno mi je malo, glava me lagano boli i spavam puno, ali to imam svaki put prije ciklusa. Radila sam test trudnoce za prosli ciklus, bio je negativan. Za ovaj mjesec jos nisam radila, sto vi mislite? Zasto kasni zadnja 2 mjeseca? Napravit cu test, ali sam 80% sigurna da nisam trudna jer uvijek pazim s deckom sta radimo. Mislim da bi trebala doci uskoro, sto vi mislite?

Hvala! Ugodna vecer happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći. Sugeriram posjet ginekologu i regulaciju ciklusa jer nije normalno da menstruirate na 40 dana.

ivana1111

Postovani,

Jako bi vam bila zahvalna na utrošenom vremenu!!
Ovako,imam 31 godinu.Rodila sam 2 djece! Do sad su menstruacije bile redovite,bilo je odstupanja par dana ali ništa drastično...
Zadnju menstruaciju sam imala 28.10 i do danas ništa....
Radila sam 4 testa i svi su negativni! Imam osječaj peckanja i nelagode! Plus imam stalan nagon ići na veliku nuždu iako sam npr.već bila...
Danas sam bila kod ginekologa i on me je pregledao,napravio papa test tj.uzeo uzorak za isti. Kaze da je sve uredu!! Na moje rjeci da me dolje pecka je ostalo na tom da meni nista ne treba da je sve uredu!! On nije vidio trudnoću!

Ja neznam sad sto da radim? Nemam novaca za privatnog doktora!
Jos uz peckanje me muci konstantan umor,bole me noge,hladna su mi stopala,glavobolja,napuhost!!

Hvala Vam na odgovoru!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate trošiti novac. Testovi su negativni, bili ste kod ginekologa, mislim da je to dovoljno da se ustvrdi da se ne radi o trudnoći.
Pričekajte menstruaciju.

PB10

Poštovani,

Kasni mi ciklus i to vec skoro 2 mjeseca. Inace mi nije redovan, i zna kasniti zbog vremenskih uvijeta ili stresa. No ovaj put sam imala nezasticeni odnos vise puta (4,5) i do ejakulacije u meni nije doslo, nekad do ejakulacije uopce nije doslo. U zadnjih 3-4 mjeseca sam prolazila kroz dosta stresa i zadnji ciklus je bio od 1 do 5/6 svibnja. U zadnje vrijeme me nekad znaju malo zaboliti jajnici te sam od vrucina i sparina par puta povracala ali tek u kasna popodneva. Jos jedna stvar koja me zabrinjava jest u vratu maternice na opip na kraju vrata tj na pocetku same maternice osjetim nesto tvrđe kao polukuglicu. Inace kada trebam dobiti ciklus imam jake glavobolje i povracam par dana prije. Trebala sam dobiti zadnji cikluc izmedu 05 i 07.06 i te dane mi je bilo jako slabo i te dane sam imala i mucnine. Ici cu na pregled iduci tjedan kod ginekologa ali bi volila cuti i vase misljenje!

Hvala,

Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću premda mislim da se ne radi o trudnoći. Svakako vjerovatno imate pcos. Sugeriram pregled UZV i obradu.

PB10

Poštovani,

Sada kada ste spomenuli policisticne jajnike, imala sam ih prije cca godinu i pol. Danas sam kroz dan imala cak bolove u podrucju jajnika, koji me podsjecaju na bolove ciklusa. Prije svakog imam i osjecaj dehidriranosti umorna i slabosti, te simptome sam imala i danas iako sam spavala 7 sati sto mi je inace dovoljno. Kada sam racunala dane, meni bi iduci ciklus trebao biti krajem ovog tjedna, cetvrtak-petak. Puno hvala na odgovoru!

Lp,

Petra

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite kao što sam vam prvotno savjetovao.