Kasni menstruacija

Malena4

Zdravo,prvi put sam na ovoj stranici,slucajno sam pronašla na Google,pa bih voljela da mi odgovorite na pitanje. Dakle,menustracija mi kasni 11 dana,imam aktivne spolne odnose da dečkom. Nije se dogodilo da svrsi u meni,medjutim ne koristimo zaštitu,poslije 1 odnosa koristimo samo ubrus i ponovimo. Pa da li postoji mogućnost da ostane na penisu i poslije brisanja i da li se moze ostati u drugom stanju od toga? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji no nije velika. Napravite test za svalki slučaj.

a1a1a1

Poštovani doktore,
menstruacija mi je rijetko kada bila redovna, treutno mi kasni 13 dana, zadnja je bila 26.12.2018. god (7 dana traje i bila je jako oblina, par puta mokrlila sam krv nije se nikad desilo prije, tad nisam bila spolno aktivna )Prethodne menstruacije su bile 16.10 a sljedeca 25.11. 2018 god.
Spolne odnose sam imala (12.1, 22.1, 25.1 i 6.2) al uvijek koristimo zastitu (prekinuti snošaj uvijek sa zastitom) (25.1 se desilo da nam je pukao kondom prije njegove ejakulacije , odmah smo to primjetili, maramicom sam se obrisala i zamjenili smo sa novim). Ovaj mjesec je bio jako stresan za mene(jednom prilikom od uzneirenosti sam pocela gubiti zrak, smrsala sam par kila, jako se nerviram zbog kasnjenja menstruacije ii imam veliki strah da nisam u drugom stanju. Zadnji dana prisutni su bolovi u stomaku, prosle sedmice imala sam bijeli isjedak. Imam 22 god. Kilaza oko 48 kg sitnije sam građe. Hvala na izdvojenom vremenu.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Vaš problem je tjelesna masa. Zbog toga imate neredovite cikluse. Tijelo mora dosegnuti 'kritičnu tjelesnu masu' (koja je iznad 48 kg) da bi se menstruacijski ciklus regulirao. Ne postoji mogućnost trudnoće, prema svemu onome što ste naveli.

Targaryen

Postovani,
Mjesecnice su mi uglavnom redovite, ciklusi mi traju 28dana, zadnju san mjesecnicu dobila 8.1. Samo 14dana nakon prosle jer sam popila escapelle pilulu. Imala sam odnos samo sa kondomom s kojim je sve bilo uredu 12. I 26.1., i mjesecnica mi sad vec kasni skoro tjedan dana. Je li moguce da kasni zbog stresa jer se strasno brinem oko toga ili je moguća trudnoća? Nemam nikakve znakove rane trudnoće, grudi mi se cine normalne a vec tjedan dana primjecujem iscjedak isti kakav imam prije menstruacije no nje nema? Prije nekih godinu dana sam imala slicnu situaciju gdje mi je menstruacija kasnila 10tak dana, no to se dogodilo samo jednom.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli trudnoća je gotovo nemoguća. Menstruacija vjerojatno kasni zbog stresa. Ipak, za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

pavicka70

Poštovani, menstruacija mi nikad nije kasnila, uvijek je dolazila kak bi i trebala, ali sad mi vec treći mjesec kasni. U vrijeme plodnih dana, svaki odnos je bio zaštićen, ali u vrijeme neplodnih nismo koristili zaštitu. Grudi su mi bolne vec 6 dana. Zanima me što bi moglo biti razlog kašnjenja. Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću.

pavicka70

Napominjem da je svaki odnos bio prekinut i nije bilo ejakulacije unutar rodnice.

roca21

Poštovanje!
Zadnjih nekoliko mjeseci imam problem sa izostankom menstruacije..inače mi mensturani ciklus traje dulje nego što bi trebao, u prosjeku oko 34 dana..ovo je već drugi mjesec kako nisam dobila menstruaciju..prvi mjesec kada ju nisam dobila bila sam pod stresom tako da mi je izostanak bio normalna pojava, međutim ovo je već drugi mjesec kako je izostala..napravila sam 2 testa za trudnoću te su oba bila negativna..
Zadnju menstruaciju sam imala od 1.-5.11...nakon toga sam trebala dobiti 17.-22.12. i 2.-7.2.ali nisam..imam 24 godine, visoka sam 173cm i imam 50kg, dali bi možda problem mogao biti zbog tjelesne mase (prije godinu do godinu i pol sam imala 57kg, te sam pala na 50kg bez ikakvih dijeta ili namjernog gubika kilograma..sada se pokušavam vratiti na staru kilažu). Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana roca 21, savjetujem da uradite analizu hormona. Gubitak tjelesne težine je čest uzrok hormonske neravnoteže i posljedično poremećaja menstruacijskog ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

POštovana pavicka, u tom slučaju uradite analizu hormona. Moguće da je došlo do hormonske neravnoteže i posljedično izostanka menstruacije.

Hepet

Poštovani,
Imala sam odnos s deckom 2.2. Koristili smo zastitu i prekinuti snosaj. Poslije toga me jos malo s prstima.
Tjedan dana nakon toga javio mi se smedi iscjedak i trajao nekoliko dana i prestao. Bila sam pod vecim stresom ovog mjeseca. Trebala sam dobiti menstruciju prije nekoliko dana. Danas imam jake grceve u donjem dijelu trbuha, ali mi grudi nisu osjetljive (a to mi je cesti simptom da cu dobiti). Imam zuckasto bijeli vodenkasti iscjedak.
Postoji li neki razlog zasto kasni? Brinem se..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju blaži hormonski disbalans kao posljedica stresa.