Kasni menstruacija

disi.h

Poštovani,
menstrualni ciklus mi je inače bio vijek uredan i trajao je 28 dana. U aprilu sam trebala dobiti menstruaciju 8., međutim ona je nastupila 14.4. Trajala je uredno 5 dana.
Seksualni odnos sam imala 1.5. bez prezervativa, ali uredno smo završili prekinutim snošajem. 8.5. sam imala smeđi iscjedak za koji sam mislila da jemenstruacija, on je trajao jedno sat vremena i prestao. Menstruacija koja je trebala nastupiti još 13.maja je izostala. Ovog mjeseca sam inače pod velikim stresom i napetoscu. Brinem se da nemam neku cistu ili ne daj Bože bolest i izbjegavam da odem ginekologu jer se mnogo plašim...

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za početak napravite test na trudnoću a zatim se javite na pregled i UZV.
O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

saya

Postovani,

Zadnji odnos sam imala prije 2 mjeseca, poslije toga sam imala 2 menstruacije. trebala sam dobiti 1.6., medjutim danas je 13.6. i jos uvijek nista. Iako je mala mogucnost, uradila sam test prije 3 dana i nije pokazao trudnocu (nisam radila sa prvom jutarnjom mokracom). Ali me brine sta bi mogao biti uzrok ovolikog kasnjenja jer mi se do sada nikada ovo nije desilo, maksimalno kasnjenje je bilo 4-5 dana. Mozete li mi dati neki savjet sta da radim, sta je moguci uzrok ovog kasnjenja, i da li ima potrebe jos jednom da radim test, i postoji li neki nacin da se prirodno izazove menstruacija kod ovolikog kasnjenja? HVala Vam mnogo.

Lijep pozdrav

saya

Zaboravila sam jos napomenuti, prije 2 mjeseca kod odnosa, nismo koristili zastitu medjutim decko je ejakulirao van mene.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana o uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima. Imate vremena, pa provrtite pitanja na tu temu.

mmartica

Postovani, imam 16 godina i do prije par mjeseci mi je menetruacija uvijek bila uredna. 14.3. Sam trebala dobit menstruaciju, no kasnila mi je i dobila sam tek 21.3. I trajala je do 31.3. Znaci 10 dana. Sljedecu menatruaciju sam dobila 10.4 i trajala je normalno do 15.4. U 5. Mjesecu mi je menstruacija takoder bila uredna i sada u 6. Mjesecu sqm trebala dobit 7.6. Medutim dobila sam tek danas 13.6. Menatruacija je jako bolna i neobicne je smede boje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne vidim problem kod vas. Menstrualni ciklus, ako govorimo o normalnom ciklusu je sklon oscilacijama.
Normalan ciklus je od 24 do 35 dana. U vašoj dobi zbog dosta izvanjskih čimbenika je podložan večim oscilacijama.

ancimaki

Postovani
Imam pitanje i volila bi da mi odgovorit sta prije.
Imala sam zadnju menstruaciju sam imala 22.05 ciklusi mi variraju od 24 do 28 dana.
Muz i ja radimo na bebi , 16.6 mi je krenia smedi iscjedak i bolovi nisko u trbuhu ,vecinom kao pritisak i do danas mi je sve tako. 18 tog sam radila test bia negativan i bila je jos jedna crtica jedva vidljiva kao u sjeni .sta vi mislit zasto mi je taj iscjedak i bolovi.?
Hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne mogu znati. Možda upala, cista, ili slično. Javite se na UZV pregled.

ah2102

Poštovani, posljednja menstruacija bila je 12.5. 6.6.se pojavilo točkasto krvarenje, a jučer (19.6.) bolne grudi. Može li se tu raditi o trudnoći ili je nešto drugo u pitanju. Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

AKo ste spolno aktivna ovaj ciklus moglo bi se raditi o trudnoći. Napravite test na trudnoću.

miki994

Pozdrav doktore.
Poslednja menstruacija mi je bila 13.05.,inace imala sam redovnu mengu,ovaj mjesec mi kasni 8 dana.Zanima me da li bih mogla biti trudna!Odnos sa muzem imam ali nikad ne ejakuira u rodnicu,stalno imam iscjedak koji je zuckaste boje,neugodnog mirisa,moram stalno obavljati higijenu,po 3-4 puta dnevno jer bukvalno smrdim sama sebi.Takodjer,imala sam simptome PMS-a,bolove u donjem dijelu trbuha i bolne grudi ali to je prestalo.I sad me bole grudi ali samo na dodir,nisam radila test na trudnocu jer mislim da je jos uvijek rano.Molim vase misljenje.
UNAPRIJED ZAHVALNA!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije rano. Svakako za početak napravite test. Iscjedak je rezultat upale u rodnici.

Tami992

Meni ne kasni, ali se jako brinem..

15.05. mi se zavrsila menstruacija, a sutradan sam imala nezasticen odnos. Popila sam escapelle pilulu i dobila 21.05. i trajalo je nekih 6,7 dana. Potom sam 03.06. imala opet nezasticen odnos, ali nije ejakulirao u mene. Ponekad mi iscuri beli sekret. Od 15.06. mi ujutru malo bude muka, tj.imam bol, tezinu, kao gasove u zeludcu, ali nestanu kad podrignem i zbog toga slabo jedem,i sedim u proatoriji gde nema prozora, samo klima radi. Koje su sanse da ostanem trudna? Nadam se brzom odgovoru. Hvala Vam

jovana96

Poslednji odnos sam imala pre 2,5 meseca i nakon toga sam dobila menstruaciju 2 puta. Poslednja menstruacija mi je bila 15.05, i do sada jos nisam dobila. Jutros sam radila test i bio je negativan. Da li je moguce da sam trudna iako sam imala normalne menstruacije do ovog meseca i test je negativan? I sta sve moze biti razlog izostanka? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tami prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jovana prema opisanom ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte o postevima koji govore o tome.

Gogara1989

Zdravo. Kasni mi menstruacija 13 dana. Test negativan, radjen u dva navrata 4. i 9. dan izostanka. Vec 15 dana imam sve simptome PMS-a (bolne grudi, stomak, nadutost, nervoza, ucestalo mokrenje). Zadnjih mjesec dana sam bila na putovanju....nisam trenirala....i pojacala sam ishranu...sest kila dobila. Da li postoji mogucnost trudnoce il je to posljedica nagle promjene? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

desperada92

U maju sam popila escapelle pilulu, a nisam trebala. Par dana posle sam dobila i trajalo je kao redovna menstruacija, 6, 7 dana. 3.06 sam imala nezasticen odnos, ali decko nije ejakulirao u mene, izvadio ga je par minuta pre nego sto ce ejakulirati. Inace ciklus mi varira od 33 do ponekad 37, 38 dana. Pre par dana me poceo boleti zeludac i malko mi bude muka, imam gasove, ali kad podrignem nestane i tako u krug ceo dan(nije prvi put da ih imam), a hranu izbegavam zbog bolova, slabo jedem, 1,eventualno 2 obroka dnevno. Cigare i kafa mi ne smetaju.Takodje mi se ponekad desi da iscuri vodenast iscedak bele ili cak providne boje, vise kao mokraca. Primetila sam da cesce idem na malu nuzdu kad su mi noge hladne (a to je poslednja 2,3 dana), kad sam bosa. I jako sam veliki panicar sto se tice trudnoce. Jako se bojim, toliko da mogu da dobijem napad straha kad pomislim da sam trudna, obuzme me znoj, pritisak u grudima..