Kasni menstruacija

Aeonium

Pozdrav,devojci kasni menstruacija,5 dana,ona je pocela da se brine,takodje sad vec po malo i ja,imali smo odnose ali sam pre ejakulacije izvadio,ali i dalje kasni,ona je ovog meseca ja mislim malo bila pod stresom,i u zadnji nedelju dana pred menstruacija jake fizicke napore vozili smo biciklu 35 kilometra gde je ona jako tesko podnela,ali takodje juce uz jednu uzbridicu imala jake napore te se i ispovracala posle nje,da li je moguca trudnoca ili kasni zbog previse napora ili neceg drugog?Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spolno ste aktivni, kasni joj menstruacija, stoga savjetujem neka napravi test na trudnoću.

Lolita19

Pozdrav,zadnju menstruaciju sam imala od 26.06 do 03.07,sljedeca mi je trebala biti jucer..Prije 2 dana mi je poceo smedi iscjedak i trajao je sve do sinoc i danas nista nemam..Spolne odnose nisam imala vec 2 mjeseca..Jedini znakovi menstruacije su mi pristici..Da li je nesto ozbiljno ili?Jer taj iscjedak nikada nisam imala prije menstruacije,inace uvijek imam nakon.. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte koji dan da nastupi menstruaciju. Ne brinite.

brak

Postovanje,
Tacno godinu dana sam u braku. Sa prvim odnosom poceli su izostanci menstruacije. Menstrucije su znale kasniti 10-15 dana,ili budu dvije u toku mjeseca nikad nije isto. Obratila sam se ginekologu i dobila sam tablete Dabroston da pijem 3 mjeseca i caj od Vrkuta. Nakon zavrsene terapije naredni mjesec tj. 22.6 pojavila se menstruacija i opet nakon 7 dana od njenog prolaska tj 4.7 i od tada jos uvijek nisam. U zadnje dvije sedmice svaki dan imam mucnine, osjecam nadutost. Radila sam test 6.8 i bio je negativan. Da li imam razloga za brigu s obzirom da za godinu dana jos nisam zatrudnila? Iskreno mene ovo stvara pritisak jer ja zelim da ostanem u drugom stanju ali ne uspjevm. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Savjetujem da napravite spolne hormone.

Meli21

Postovani, menstruacija mi kasni 6 dana. Vec nekoliko dana imam bolove u trbuhu kao pred mensteuaiju ali nista. Imala sam spolne odnose ali svaki put zasticene i provjerene. Test je negativan. Imam.bolove u jajnicima i sumnjam u upalu je to moguci razlog kasnjenja? Bila sam i podlozena stresu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako je moguće, stres i upala kao uzroci kašnjenja.
Pričekajte još koji dan, predznaci su tu.

sb34

Postovanje, molila bih savjet, jer kod svoje dr idem tek za mjesec dana. Zadnja menstrucija je bila 12.01. Godinu dana sam pila kontracepcijske pilule. Prije 10 dana popila sam zadnju aktivnu te ih vise ih ne pijem na savjet moje dr. Iskljucila sam trudnocu jer zadnji odnos je bio prije 3 mj uz dvostruku zastitu, a iza toga sam imala 2 normalne menstruacije. Prije 3 tj imali smo smrtni slucaj u obitelji te me je to naravno jako pogodilo. Sto bi prema opisanom bio uzrok kasnjenja, te kako da je pozurim? Imam kod kuce Proveru 5 mg (10 kom) sto mi je ostalo od prije. Mogu li pokusati istom i kako je piti u mom slucaju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte Proveru 2x1. Vjerovatno je stres uzrok kašnjenja.

sb34

Kada, nakon sto popijem Proveru, mogu ocekivati menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kroz par dana do deset dana po zadnjoj tableti.

Becampt

Pozdrav.Imala sam odnos sa momkom 4.3. kada mi je bio prvi dan menstruacije,pri odnosu on je ejakulirao u mene.Menstruacije su mi redovne i normalnog intenziteta.Zanima me kolika je mogucnost da sam ostala u drugom stanju?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema oisaniom neće doći do trudnoće.