kasni menstruacija unatoc piluli za dan poslije??!

luana8

Molila bih Vas da mi odgovorite i objasnite. Rodila sam prije osam mjeseci drugo dijete, nisam dojila, menstruacije su mi dolazile uredno dosad, svakih 29 do 30 dana uglavnom. Zadnja mjesecnica mi je bila 12.06. A odnos sam imala 20.06. Iako nismo isli do kraja, tj. Bio je prekinuti snosaj, ja sam ipak nakon 20 sati popila pilulu ellaone. Nisam imala nikakve nuspojave, niti krvarenje nakon pilule. Jos jednom smo imali odnos, pretkraj ciklusa ali sa kondomom (sve je proslo uredu, nije skliznuo ni nista)
E, sad meni kasni menstruacija dva dana i jako se brinem da nisam slucajno ostala trudna, jako me strah jer vise ne planiram radat!Molim vas, da li mi moze kasnit menstruacija zbog ellaone pilule i kako ona uopce djeluje??Zahvaljujem na odgovoru
.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog pilule za dan poslije menstruacija može kasnii do tjedan dana.

gagaga

Postovani,

Poslednji put sam imala odnos 9.maja. Prvi put je bio zasticen, dok je drugi, posle 15ak min bio nezasticen. Decko je svrsio u mene. To je bilo dan posle zavrsetka menstrualnog ciklusa. U roku od 24h popila sam escapelle. Krvarenje se desilo 16.maja, 2 nedelje posle poslednjeg menstrualnog ciklusa, i trajalo je koliko i bilo koji drugi ciklus 5,6 dana. 12,13.juna sam uradila test koji je bio negativan. Sledeca menstruacija bila je 18.juna, bolna i obilna kao i obicno. Medjutim, ovog meseca jos nisam dobila. Menstruacije mi inace nisu redovne, nekad se desi da budu 5,6 meseci za redom tacne u dan, a nekada kasne i po 5,6 dana. Opet sam pre dva dana uradila test koji je takodje negativan. Poslednjih 5 dana me boli stomak kao da treba da dobijem, ali tu su i vrtoglavice s vremena na vreme (sto se desava i drugim ljudima u mom okruzenju sto pripisuju cestim promenama vremena). Da li ima razloga za brigu, ili je prevelika doza hormona samo sok za moj organizam? Inace, tabletu za dan posle popila sam i sredinom februara, mozda i krajem. I tada su mi se desavale male promene, ali sve je na kraju bilo ok. Znam da ne treba cesto da se piju, ali ja sam "nova u ovome" pa se plasim svake sitnice... Ne pada mi na pamet da je pijem narednih godinu dana sigurno. Mozda je i to dovelo do trenutnog poremecaja hormona.

Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako izostanak nije od trudnoće niti od pilule pred 3 mjeseca.
Svakako ne uzimati ih više od dva puta na godinu.

Jo_98

Postovani
Imao sam odnos ca curom u kojem je pukao kondom 3.4 ,18 sati nakon popila je escapelle tabletu 9.4 je dobila iznenadno krvarenje ,zadnju menstruaciju je imala 25.3 a 24.4 je imala smedji iscjedak samo , je li se to racuna kao menstruacija,ako ne kad bi trebala ocekivat sljedecu menstruaciju i ima li straha od trudnoce ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jo 25.3. je zadnja menstruacija. Ista joj kasni možda zbog pilule za dan poslije, no nekak svakako napravi i test na trudnoću. Pilula za dan poslije nema 100 postotni učinak.