Kasni mi menstruacija

baneee18

Poštovani,imam 18 godina.Danas je 6 dan da mi kasni menstruacija a nisam imala odnos,da li je to u redu? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštvana,
mooguće da je došlo do kasnije ovulacije ili nije bilo ovulacije. Preporučio bih da se javite liječniku radi eventualne terapije gestagenima koji će potaknuti krvarenje.

maleckoo

Postovani, menstruacija mi je stigla dan ranije, vrlo je oskudna bila prvog i drugog dana, sto inace nije, nikada, medjutim, jutros kada sam ustala, bilo je dosta ugrusaka na ulosku, i sada opet jedva da je ima( treci dan) inace traje po 6 dana, radimo na bebi vec tri meseca, da li je to moguca trudnoca? Unapred zahvalna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
jedini način da to ustanovite je test na trudnoću.

Anes00

Meni kasni menstruacija zadnja je bila 1.4 evo danas je 38 dan ciklusa malopre sam dobila ruzicasti iscjedak imam bolove u donjem delu ledjima mucnine pritisak u glavi umor i svakih pet minuti idem u wc a menstruacije sumi redovne svaki 28-30 dana radila sam test negativan je staje u pitanju mozete mi reci i evo nekoliko godina ne cuvamo se sa supruga zelimo bebu hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je test negativan vjerojatno se ne radi o trudnoći. Razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni: stres, hormonski, lijekovi... Preporučio bi da učinite ultrazvučni pregled.