Kasnjenje menstruacije

Emmmm

Imala sam zadnji put menst 24.02 a kasni mi vec 4 dana.imam bolne grudi,veoma sam nervoza i boli me stomak u donjem dijelu. ja i decko smo se mazili samo.nije bilo kontakta spolovila i sperme uopste.veoma sam zabrinuta. molim vas odgovorite mi.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što da vam odgovorim? Da li se radi o trudnoći?
Zasigurno ne. A o uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postovima o tome!

Ivana4747

Postovani doktore!
Imam jedan problem i ako mi mozete molim Vas udijeliti savjet.Ovako imam 20 godina, s 12 godina sam dobila prvu menstruaciju.Zadnjih par mjeseci uopce ne znam kada trebam dobiti menstruaciju.Nekad mi ciklus traje po 20 dana.A sada ovaj mjesec nisam ni dobila jos, kasni mi oko 15 dana od prosle menstruacije.Napravila sam test za trudnocu i pokazao se negativan.Sumnjam da nemam neku bolest na jajnicima.Narucila sam se kod ginekologa al mi je dugo cekati 2 mjeseca, pa Vas molim da mi mozda kazete sta to moze biti.

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o anovulacijskim ciklusima i pcos-u.
Svakako savjetujem pregled, obradu i terapiju.

a96

Poštovanje,

Prošli mjesec sam dobila menstruaciju 11-12,sve je uredu bilo,međutim ovaj mjesec je nikako nisam dobila. I ako sam osjećala blaže bolove u predjelu jajnika,dobila nisam. Danas sam radila test na trudnocu,bio je negativan. Zaštitu ne koristimo,a nije ejakulirao u vaginu. Menstruacije mi inače kasne,nikada nisu redovne,i uvijek imam simptome pms-a. Da li je rezultat testa ( PINOTEST ) kojem je tačnost veća sa jutarnjim urinom ,jednak onome sa dnevnim urinom ?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus vam ni inače nije redovit. Test je negativan i time se ne radi o trudnoći.