kašnjenje menstruacije

abogoev1

poštovani prije neki dan sam vas pitala što bi mogao biti uzrok da menstruaciju nemam već 2 mj.zadnju sam imala 4.2 sve do 26.2 bila sam na pregledu 27,2 gdje je ustanovljeno da mi je oštećena sluznica maternice.sve do danas ja nemam menstruaciju,test sam radila prije 5 dana u popodnevnim satima a prije toga sam nesvjesnoi popila čašu gaziranog pića,test je pokazao negativno,iako ja imam jutarnje mučnine bez povraćanja,znaju se pojavljivati i tokom cijelog dana,dali i dalje trebam isključiti trudnoću i koji bi mogao biti razlog kašnjenja.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čime bi bila oštećena sluznica? da li ste imali kiretažu? pobačaj? upalu?
Sluznica je vjerovatno tanka a ista je tanka jer vjerovatno imate anovulacijski ciklus i pcos. Sugeriram da napravite spolne hormone u dogledno vrijeme.
Ne radi se o trudnoći jer je sluznica tanka, dakle to nije moguće.