Kasnjenje menstruacije

dudu21

Poštovani....
zanima me zadnju M sam imala 17.12 ali bobijem svaki 32 dan......pa me zanima još nisam dobila...šta mi je činiti...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, napravite test na trudnoću.

maraa

Ovako,jos sam nevina,al sam pokusala spavati s deckom gdje mi je probao staviti al nismo spavali na kraju,sada trebam dobiti i menstruacija mi kasni 3-4dana,dali bi se trebala zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba.

katys

Postovani,
Nisam imala spolni odnos sa deckom,a menstruacija mi kasni 7 dana,zadovoljavali smo se te je on mokrom maramicom obrisao sa svog trbuha spermu i zatim mi stimulirao klitoris,ali mi nije gurao prste,a taj dan sam trebala dobiti menstruaciju i zanima me postoji li sansa da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Milica21

Zdravo,imala bih jedno pitanje za vas.
Zadnju menstruaciju sam imala 28 Decembra,koja je zavrsila 31 Decembra , kada sam imala odnos s momkom bez kondoma koji je trajao minutu jer smo se bojali nastaviti .
Danas je 27 Januar a ja jos uvijek nisam dobila.
Je li u pitanju trudnoca ili ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ne postavljajte pitanje na više mjesta.

ana123as

Postovani menstruacija mi kasni svaki put po 20 i vise dana,da li to znaci da ovulacija nije 14.dana ciklusa vec mnogo kasnije ili da uopste i ne dolazi do ovulacije? I hvala vam mnogo sto nam pomazete svojim savjetima.

NoNo

Postovanje?

menstruacija mi kasni 9 dana, u tom periodu konstantno imam neke simptome poput osjetljivih grudi, bolova u trbuhu, cesto me zna zabolitivsamo jedna strana, pa druga. tako naizmjenicno. prekjucer je u odnosu pukao kondom, nismo odmah primijetili ali jesmo nakon 1-2min. od tada nisam inala nekih simptoma, gtudi vise nosu toliko osjetljive itd.. danas sam imala iscjedak dosta gust tamne boje crveno smede, ali skroz neznatno. kao dok menstruacija zavrsi pa ostane ona neznata kolicina zadnji dan. zanima me da li cu dobiti menstruaciju na temelju toga? da li su to znakovi? Ili da ipak popijem hitnu kontracepciju dok jos imam vremena. decko nije svrsio u mene no brine me to sto je mozda imao jos nekih ostataka i u predejakulatu jer je bio svrsio prije seksa..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ana, normalan ciklus je od 22 dana pa do 35 dana.
Dakle vrlo vjerovatno da nema ovulacije.
Savjetujem da napravite spolne hormone i da napravite uzv 11. Dan ciklusa da se ustvrdi ovulirate li.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nono, ne treba vam postkoitalna kontracepcija.
Dobit ćete menstruaciju za koji dan.

lucemala

Poštovani!
Imala sam spolni odnos sa dečkom 27.12. prošle godine i koristili smo kondom i svršio je i sve je ostalo u kondomu i dobila sam menstruaciju tokom tog spolnog odnosa. Ovaj mjesec mi kasni mestruacija 2 dana i zabrinuta sam zbog toga jer je uvijek bila redovna, ali osjećam bol u trbuhu već duže vrijeme(3tjedna), a sad sam počela osjećat i bol u grudima i leđima. pa me zanima dali sam trudna ili je nešto drugo? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna ako ste nakon zadnjeg odnosa imala menstruaciju, te ako ovaj mjesec niste bila spolno aktivna.
Pričekajte još koji dan da dođe menstruacija.

lucemala

Nismo imali poslje toga spolni odnos, jer me trbuh stalno boli, ali me zabrinjava jer kasni, a prošliput je došla za vrijeme odnosa. dali to ima kakve veze što je došla za vrijeme odnosa? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ogovorio sam vam.

nutriskin

Postovani,
Posljednju menstruaciju sam imala 23.12.2013. (prvi dan posljednje mjesecnice), danas je 29.01.2013., a ja jos uvijek nisam dobila menstruaciju, sto je vec 37 dan ciklusa, a ciklus mi traje od 28-30 dana i uvijek je redovan, od prve menstruacije. Radila sam danas test za trudnocu i bio je negativan, ali ja nemam povjerenja. Radila sam ga popodne i sve po uputama. Imala sam nezasticene spolne odnose prosli mjesec. Od ranih simptoma trudnoce osim izostanka mjesecnice nemam nikakvih, primijetila sam samo obilniji iscjedak nego inace, koji je bjelkast i tecan, i nema nikakav neugodan miris, nikakve popratne pojave poput svrbeza ni slicno. Nisam ni bolesna, ni prehladjena, ne pijem nikakve tablete, i nisam pod nekom velikom kolicinom stresa. Sta dalje da radim? Da li da ponovim opet test ili da se javim svom doktoru? Kolike su sanse po Vasem misljenju da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Pričekajte koji dan da dođe. Ne treba ponavljati test.