kasnjenje menstruacije

tikaa

Dobro vece,
Moje pitanje je vezano za kasnjenje menstruacije. Imala sam 05.02. posle toga 04.03. ta menstruacija mi je kasnila jedan dan. I 11.03 sam imala odnos bez zastite, ali decko nije svrsio u meni nego sa strane. Posto i dalje nisam dobila menstruaciju zanima me da li je rano da radim test, i koliko mi je testova potrebno da budem sigurna?
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedan test je dovoljan ako vam kasni menstruacija.

tikaa

Hvala puno
A recite mi koliko je normalno da menstruacija kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema donje ni gornje granice. Ako ne dođe za tjedan dana posjetite ginekologa.

Cokoloko

Pozdrav, kasni mi menstruacija 4 dana danas je 32 dan. Imala sam nezasticeni spolni odnos s deckom u plodnim danima ali je on svrsio izvan mene. Napravila sam test za trudnocu prije 2 dana s onim clearblu digitalnim testom i pokazao je minus. Ako nisam trudna zbog cega mi onda toliko kasni menstruacija? Imam sam simptome PMSa vec 10 dana.

Annonymous13

Poštovani,
Zaštićeni spolni odnos imala sam negdje 12.8, a kasnije samo zadovoljavanje. prošlu menstruaciju sam dobila 2.8. i uvijek dobijem na vrijeme.. Naime sada mi kasni, a nikad nije. Znam da nisam trudna nikako.. Imam simptome prije menstruacije ko uvijek ali menstruacija nikako da ne dode. Takoder ovaj mjesec sam imala posao sezonski koji ukljucuje dosta fizicke snage, a i neko vrijeme osjecam tezinu u trbuhu.. Sto bi moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cokoloko ne radi se o trudnoći. pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anonymus prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.
O uzrocima izostanka menstrucije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

didyela24

Postovani!
Mjesecnica mi kasni 20 dana,inace imam neredovite mjesecnice i anemicna sam.
Decko i ja uvijek koristimo kondom ili prekinuti snosaj.
Nemam nikakvih simptoma trudnoce niti dolaska mjesecnice.
Zanima me sta bi mogo biti razlog tolikog kasnjenja i postoji li mogucnost da sam trudna?
Unaprijed hvala.

jasnam0106

Postovani

Imam 19 godina i spolen odnose samo sa jednim partnerom.
Uvijek koristimo zastitu i nikad ne svrsi u mene.
Ciklus mi traje 28 dana ali zadnjih mjeseci uvijek mi kasni po 6 i vise dana.. ovaj mjesec je vec 10ti dan da kasni..
Primjetila sam da za vrijeme spolnog odnosa me boli lijeva strana na stomaku dolje. U podrucju jajnika. Zna me boliti i ako nemamo odnos.
Imam sve simptome nadolazece menstruacije: pms me puca vec tjedan dana, grudi su mi velike i bolne, leda me bole..

Sto mislite zasto mi uvijek kasni m i je li moguca trudnoca?
Te kako objasniti bol u podrucju jajnika?

Unaprijed puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Didiyela koji je uzrok izostanka kod vas ne mogu znati. o uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jasnam,prema vašem opisu mislim da se ne radi o trudnoći. Uzrok bolova može biti upala, cista, pcos, i sl.
Posjetitet ginekologa i napravite UZV pregled.

jasnam0106

Zanima me samo jos zasto mi menstruacija kasni po toliko puno?

krika23

postovani,
imam 21god. do sada sam imala redovne menstruacije ciklus 28-30dana.No ovaj mjesec mi kasni vec 7.dan. Napravila sam test na trudnocu koji je negativan,medjutim imam kvrzicu velicine zrna graha koja se nalazi blizu jajnika i boli me. Isla sam lijecniku opce medicine koji je rekao da MISLI da mi nije nista, pa nisam htjela ici ginekologu jer sam mislila da ce proc. To traje vec dva tjedna pa me zanima sto bi to moglo biti, je li opasno i da li ima veze s kasnjenjem menstruacije?
unaprijed hvala

jasnam0106

Jos bi samo dodala da su mi vene oko bradavica dosta izbocene.. inace jesu ali sada su bas jako

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krika ne znam o čemu se radi ali ta kvržica nema veze s kašnjenjem menstruacije.
Ako je pipate u dubini moglo bi se raditi o cisti na jajniku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jasnam, odgovorio sam vam.

inanah

Poštovani
Menstruacija mi kasni nekad i po dva mjeseca bila sam na pregledu vise puta ginekolog me vidi razlog za to vadila sam i hormone štitnjače i spolne hormone sve je u normali pa neznam zašto mi se to dešava a Papa test sam vadila prije 3-4 mjeseca sve je uredu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napišite mi vrijednosti spolnih hormona.

inanah

Neznam nalaz mi je u kartonu kod doktora al mi je rekao da su normalni