Kašnjenje menstruacije

tina1507

Dobar dan!
Imam 18 godina i menstruacija mi kasni 22 dana. Zadnju mjesečnicu imala sam 6.6 i iduću sam trebala dobiti 7.7, ali je izostala. Menstruacijski ciklus mi je do sada bio relativno stabilan, prosječan ciklus mi traje 31 dan. Nisam imala nikakve odnose, tako da je trudnoća isključena, ali sam nedavno bila na moru i u zadnje vrijeme sam dosta pod stresom, a isto tako u zadnje vrijeme mi se pojavljuju znakovi alergije (kihanje, šmrcanje) i uzimala sam tablete Contral 10mg. Međutim, još od 7.7 imam sve znakove nadolazeće mjesečnice (pojavljuju mi se prištići na licu, imam bolove u donjem dijelu trbuha). Je li moguće da mi menstruacija toliko dugo kasni zbog promjene klime ili stresa?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da toliko kasni zbog promjene klime, mjesta prebivališta i sličnih situacija.