Kasnjenje menstruacije

Roza7385

Pozdrav
Vrlo sam zabrinuta imala sam odnos sa momkom par puta ovog mjeseca tjedan dana nakon zavrsetka prosle menstruacije i tjedan dana prije ove sto je trebala doci. Naime imali smo zasticen odnos (kondom) i on nije ejakulirao u mene. Jednom je svrsio po mom spolnom organu. Zanima me dali je moguca trudnoca razlog kasnjenja menstruacije ? Kasni mi vec tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Marija97

Pozdrav,
Problem se javio prije pola godine kada sam dobila 2 puta u mjesec dana..to se znalo dogodit i prije ali nisam se brinula mislila sam da je normalno...onda iduci mjesec uopce nisam dobila...zatim je krenuo kao neki smedji iscjedak, mislila sam da sam dobila m al nisam..onda su krenuli jaki bolovi u jajnicima doslovno sam se presavijala i plakala od bolova...to je trajalo par dana...zati sam dobila pravu mens sve je bilo uredno te sam takodjer iduci mjesec dobila na vrijeme...zatim 3.mjesec uopce nisam dobila nego tek 4. I njoj je prethodio smedji iscjedak... I sada mi je kasnila 17 dana.. molim savjet

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da učinite hormonski status. Menstruacije se mogu regulirati hormonskom kontracepcijom.

Lionelxxx

Postovani,

Zadnjih nekoliko mjeseci imam problema s ciklusom i ne znam sto se dogadja. Naime,nakon duzeg vremena stanke od uzimanja kontracepcijskih pilula, ponovno sam u 1.mjesecu (12.01. na prvi dan menstruacije) pocela uzimati Yasmin na recept ginekologinje, zbog stanja s kozom i hormonima. No,meni je tada mjesecnica trajala preko 14 dana,sto nije bilo nikako normalno (inace mi traje oko 6 dana) i nisu mi nikako te pilule odgovarale, samo su mi Diane 35 pomogle, no njih sam mogla samo preko dermatologa dobiti, na sto nisam mogla toliko cekati. Javila sam se svojoj ginekologinji i rekla mi je da ih prestanem uzimati odmah (26.01.) Nakon toga, u 2.mjesecu nisam uopce dobila mjesecnicu, nego tek 03.03. te mi je trajala 6 dana. Sljedecu sam dobila vec nakon 18 dana (27.03.) kada sam bila na putovanju. Pocetkom 4.mjeseca sam se preselila u novo mjesto i bila sam kroz citav mjesec dosta u stresu zbog posla i zbog usamljenosti. Odnose nisam imala do 14.04.i 16.04. kada sam imala nezasticen, no nije doslo do ejakulacije, to znam. Mjesecnicu jos nisam dobila, simptome sam imala kao pred mjesecnicu od 20-24.04. te mislim da sam imala i ovulaciju prosli tjedan. Ne znam sto mi se desava, je li ovo sve zbog stresa ili? Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu. Savjetujem da učinite kompletnu hormonsku analizu.

Iva1996

Trebala bih pomoc. Ovako, inace imam redovne cikluse (28dana). Zadnju menstruaciju sam dobila 23.marta, 9.aprila sam imala odnos sa momkom pri cemu nam je pukao kondom i kasno smo skontali. Odlucili smo da popijem tabletu za dan poslije jer bi ipak jos malo da sacekamo, te sam nakon 12 sati popila Ellaone tabletu (znam da je greska jer je ovulacija sigurno vec prosla, a Ellaone sluzi da je odgodi, trebala sam malo bolje razmisliti ali eto). Iiii poslije toga dolazi kasnjenje menstrucije, vrtoglavica, natecene grudi, smedji iscjedak i malo krvi i bila sam sigurna da sam ipak ostala trudna dok nisam uradila test. Danas je vec 11 dana kako mi menstruacija kasni, radila sam dva testa i oba su negativna. Ovih dana ponekad osjecam kao neko lagano probadanje u stomaku, ali ne simptome koje inace osjecam pred menstruaciju. Da li je moguce da mi je ta tableta toliko poremetila hormone? Sta bi drugo moglo da bude u pitanju? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su testovi negativni ne radi se o trudnoći. Pilula može poremetiti ciklus. Budući da Vam menstruacija kasni već 11 dana savjetovao bih da učinite hormonsku analizu. Moguće da je došlo do hormonske neravnoteže koja može biti uzrokovana stresom.

Iva1996

Hvala Vam na odgovoru. A da li je moguce da kod vanmatericne trudnoce test bude negativan? To sam negdje procitala, mada ne vjerujem bas u to, mozda na pocetku, ali s obzirom da mi toliko kasni mislim da je nemoguce (testove nisam uradila sa prvim urinom). A vjerovatno da je od stresa, jer sam se pokajala sto sam uopste popila tu tabletu ali sad znam za ubuduce.

Ivo Balenović, dr. med.

I kod vanmaternične trudnoće test je pozitivan.

Emanuela01

Poštovani
Zadnju menstruaciju sam imala 15.4. Trebala sam ovaj mjesec dobiti 16.5 ali nisam. Inače me uvijek bole grudi a sad ništa, ni jajnici kao da ju necu ni dobit. Dali je to moguc simptom trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test na trudnoću.

ElaEla18

Poštovani,
Prethodnu menstruaciju imala sam 13.4. - 17.4. Odmah po zavrsetku ciklusa imala sam nezasticen odnos s prekinutim snosajem (posljednji put) . Inace imam redovite cikluse, redovni ginekoloski pregled obavljen je u trecem mjesecu. Sada mi menstruacija kasni 8 dana. Prije dva dana napravila sam test na trudnocu (trakice) negativan, i jucer jos jedan test (clearblue) negativan. Imam li razlog za zabrinutost (lazno negativan test ili neki drugi ginekoloski problem)? Nikakve simptome nadolazece menstruacije nemam, ni grceve ni nateknute, bolne grudi, sto je uobicajeno prije nego trebam dobiti menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena. Vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu (anovulacija?). Savjetujem pregled i terapiju (duphaston) kojom će se potaknuti krvarenje.