Kašnjenje menstruacije

emalynn

Poštovani,
početak zadnjeg ciklusa mi je bio 25.8. i jos uvijek nisam dobila menstruaciju što znači da je ovo vec 38 dan ciklusa. Nezaštićene odnose sam imala tek 20.9. kad je decko svrsio u mene..Dali postoji mogućnost trudnoce ili je u pitanju mozda stres ili nesto trece? I imam jos jedno pitanje 21.9. sam primjetila da mi ide malo krvi iz rodnice , doslovno par kapi i onako je rijetka bila roskaste boje, prvo sam pomislila da sam dobila mengu ali vise krvi nije bilo..neznam sta je to? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Koji je uzrok moguć, pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

PB18

Poštovani, zadnju sam menstruaciju dobila 29.11. i trajala je osam dana. 19.11. Imala sam zasticeni spolni odnos s deckom. Također 24.11 imali smo odnos tijekom kojega je kondom pukao na samom početku odnosa i odma smo prestali s odnosom (kondom je puknuo sa strane i u njemu nije bilo tragova sperme). Sljedeću mjesečnicu trebala sam dobiti 28. 11 ali tada sam se razboljela (prehlada sa povišenom temperaturom) i mjesečnica mi kasni već treći dan.. Nemam nikakve simptome trudnoće, ali jako sam preplašena jer mi mjesečnica obicno kasni samo dan ili dva.. Je li postoji šansa za trudnoću? I je li prerano pokušati s testom za trudnocu cetvrtog dana kašnjenja menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Test možete uraditi s prvim jutarnjim urinom.