Kašnjenje menstruacije

illegal1811

Poštovani,

Samo jedno pitanje. 12.11 sam dobila menstruaciju. Te sam u noći sa 12 na 13.11. imala spolni odnos nezaštićen. Međutim menstruacija mi kasni već 6 dana. Inače mengu dobijem između 25 do 28 dana. Sada me zanima je li trudnoća uopće moguća. Test nisam napravila i nemam nikakve znakove za trudnoću osim možda predmenstrualnih. Isto tako prošli mjesec sam radila noćne i bila pod stresom i malo prehlađena, te me dosta kralježnica boljeIa od stajanja i umorna sam bila strašno. Isto tako u vrijeme kada sam trebala dobiti putovala sam na jedna dan u Dubrovnik avionom. Te sam pila čaj od maslacka. Također jednom tjedno idem na pole dance te me zanima koliko i to utječe na kašnjenje menstruacije. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. O uzrocima izsotanka pročitajte u prijašnjim postevima.

soraopera

Poštovani,

2-3 max puta tjedno imam odnose s momkom, uvijek koristimo kondom, i uvijek provjerimo te dosada (bar nismo uočili) nije bilo problema. Imam veoma neredovit ciklus, i traje od 32-36 dana. Prema proračunu, mjesečnicu sam trebala dobiti u ponedjeljak, ali umjesto toga već dva dana zaredom, oko 18h, 19h navečer, imam bijeli i gusti iscjedak. Čitala sam i po forumu, ali i po Internetu koji su rani simptomi trudnoće i svugdje piše drugačije, bar što se bijelog iscjetka tiče. Mene zanima, je li se bijeli iscjedak može uzeti kao rani simptom trudnoće i u kojem se zapravo tjednu trudnoće pojavi. Osim iscjetka, imam bol u donjem dijelu leđa, u donjem dijelu trbuha te bolne grudi kao što imam kad trebam dobiti mjesečnicu.

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konstatacija je glupost. Na osnovu iscjetka ne možete znati da se radi o trudnoći. Ako vam kasni menstruacija napravite test.

Diane35f

Postovani doktore, rizican odnos je bio 10.12 zanima me koliko vremena treba proci da bi se uradio nalaz beta hcg iz krvi koji ce pouzdano reci da li ima trudnoce ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

15 dana od odnosa.

Zara121

Postovani,
Imam pitanje,imam odnose sa deckom (uvijek kondom) bez ejakuacije u rodnicu,mjesecnica mi inace nije redovita,prije 2 mjeseca sam imala veliki stres i tada je kasnila 7 dana,prosli mjesec je dosla dan prije,problem je u tome sto sam menstruaciju trebala dobiti prosli petak 9.12,no jos uvijek je nema znaci kasni danas 8 dana,jucer sam napravila test clear blue koji je pokazao negativno,imam bolne grudi,povremeno me zabole jajnici,napuhnuta sam i imam bijeli iscjedak,no od menstruacije jos nista :/ dobila sam posao prije mj dana,svaki dan imam fizicki napor i rano ustajanje,dali je to mozda problem? Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

KatarinaBJ

Poštovani,
molila bih vas za mišljenje. Dakle, menstruacija mi kasni 19 dana. Znači zadnju menstruaciju sam imala od 4.11. do 9. 11. i prije toga redovito svaku menstruaciju. Napravila sam test za trudnoću koji je negativan i zatim sam otišla ginekologu 13.12. poslije podne i dao mi je tablete Provera kako bi potaknule menstruaciju. Pijem ih ujutro i navečer kako mi je doktor i rekao... Još uvijek ih pijem i nje još nema.
Doktor mi je na pregledu napravio ultrazvuk i vidio je da trudnoće nema, jedino je uočio neku malu cistu. Rekao je da nije ništa strašno. A papa test će biti gotov tek 10. siječnja zbog ovih Božićnih praznika.
Što mislite koji bi mogao biti uzrok kašnjenja? Da li je stvarno problem u toj jednoj cisti ili? Da li mogu još nešto poduzeti kako bi dobila?

Lp, Katarina

hana12

Pozdrav. Mjesečnica mi kasni 8 dana, ovaj mjesec nisam imala odnose ali prošli jesam ( zaštićene).

Prošlu mjesečnicu sam dobila 14.11 i trajala je nekih 5 dana ( inače imam po sedam dana i jako bolne ali prošla nije bila takva, bila je obilna samo prva dva dana).

napravila sam test 18.12 kad mi je kasnila 4 dana i bio je negativan...
znam da je trudnoća isključena,ali mene je strah tih lažnih mjesečnica jer mi je moja doktorica rekla da nisu sve lažne menge tako kratke te mogu biti i bolne.
I tijekom mjesečnice mi također izlaze veliki komadi tkiva ( tako je bilo zadnje četiri mjesečnice) te nisu bile bolne kao inače.
inače pila sam i čaj od peršina..možda je on smanjio bolove i uzrokovao te komade tkiva,jer to prije nisam imala.

ja sam bila radila papu i rezultati su stigli 2.11 i sve je bilo u redu, rekli su mi da se javim na kontrolu za dvije godine. Kad sam svojoj ginekologinji to sve objasnila rekla je da je to sve normalno i da se nemam razloga brinuti.

e sad što se tiče ovog kašnjenja, cijeli mjesec sam imala bijeli iscjedak,ponekad i vodenkast, te žućkasti mrvičasti...i još uvijek ga imam...
zvala sam svoju ginekologinju i rekla mi je da pričekam još tjedan dana, a ako ne dođe da se tek javim tamo poslije nove godine..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Katarina, vjerovatno cista ili izostanak ovulacije je uzrok. Nastavite s proverom dalje prema uputama svoh ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hana ugrušci su odlika obilnih menstruacija. Valja isključiti polipe miome , adenomiozu, koagulacijske uzroke.
Kašnjenje menstrucije tj o uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

BrokenZebra

Poštovani,

dakle kasni mi menstrucija vec 15. dan, nije mi muka, ne idem cesto na wc niti imam zatamnjene aureole. No imam neke povremene grčeve ili bockanja u trbuhu, napuhana sam ali nemam niti bolne niti vjetrove, te nemam bas neki tek (sad ne znam da li je to jer mislim da sam mozda trudna pa sam ga izgubila od soka ili sto god) i provala sam jest prije ali uzela sam malo i nisam vise mogla (na internetu pise da su to simptomi raka jajnika; gubittak teka, napuhanost, nemogućnost jesti vise od par grizeva). Ujutro namjeravam napraviti test na trudnoću, e sad mene zanima - da li je moguće da test bude povezan sa mogućim tumorom jajnika pa da mi pokaze pozitivno? Ili na koji drugi način najbolje da doznam trebam li se zabrinuti osim odlaska kod ginekologa?

Hvala vam
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da si umišljate oko raka jajnika. Test na trudnoću svakako napravite.

Meli111

Poštovani doktore, menstruacija mi kasni 7 dana, radila test 4. dan kašnjenja i negativan. Na folikulometriji se vidjelo zuto tijelo znaci da je ovulacija bila. Mene zanima ako se iskljuci trudnoca koji još razlog kašnjenja može biti i da li menstruacija može izostati i ako je došlo do ovulacije, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome. Koji je uzrok kod vas doista ne mogu znati.

mnek0161

Poštovani, djevojci kasni menstruacija 9 dana, trebala je dobiti 17. 12. Zadnji odnos bio je 03.12., ali zaštićen i bez ejakulacije. Pred dva tjedna imala je stresan ispit te trenutno ide na ispuhivanje nosa. Kaže da osjeća laganu osjetljivost grudi, no drugih simptoma nema. Iscjedak je normalan kao i dosad. Što savjetujete i koje je Vaše misšljenje. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

ako ste sigurni u zaštitu ne trebate se brinuti oko trudnoće. Nek se javi na pregled i za terapiju svom liječniku.

luceluce

Poštovani
Kasni mi menstruacija 9 dana a inače imam redovite menstrualne cikluse (30-32 dana) zadnja menstruacija bila je 16.11. ,a odnosi s partnerom 4.12(dan nakon ovulacije) i 11.12 te 13.12 ..prilikom odnosa koristimo zaštitu(kondom) prilikom spolnog odnosa najprije počnemo bez zaštite minutu zatim koristimo kondom i partner prilikom svrsavanja svrsi izvan mene u kondom..simptome nemam nikakve osim sto su mi grudi malo natečene al ne i bolne ..primjetila sam danas tokom uriniranja da me malo boli(al i dosta hodam bosa i nekad sjedim na hladnome) Od kad kasni dosta sam pod stresom,panikom da nije možda došlo do neželjene trudnoće .. Pa bi Vam bila zahvalna da mi kazete svoje mišljenje i Jel moguća trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.