Kašnjenje menstruacije

Lillie

Poštovani,

posljednja menstruacija bila je 30.9.2017. Nova do sada nije nastupila. U periodu oko 13.10. sjećam se obilnog, sluzavog, rastezljivog i prozirnog iscjetka kakav priliči ovulaciji, no isti takav sam primijetila i oko 3.11. Nisam sigurna što se događa. Odnose s partnerom imam redovite i zaštićene; par puta se dogodilo da smo na početku odnosa bili nezaštićeni, ali svega nekoliko minuta i dalje je sve bilo normalno. Do sada nikada nikakvih problema nismo imali što se tiče povjerenja te smo mogućnost trudnoće odmah isključili, no meni je ovo predugo kašnjenje i to mi se nije jako dugo dogodilo, sigurno više od godinu dana. Simptome do sada nisam imala baš nikakve, eventualno bol u donjem dijelu trbuha oko prethodno spomenutih datuma i kada sam trebala dobiti menstruaciju. Iscjedak mi je uglavnom guste do rjeđe mliječne boje cijelo vrijeme, osim kada je bio onako rastezljiv, ovisno o danima; jednom je čak bio i žućkast (možda zbog prehlade koju sam imala). Imala sam i potkožne hormonalne akne kao i svaki mjesec. Dosta sam pod stresom od zadnje menstruacije (fakultet, obaveze, obitelj itd.). Sada me već ovo brine pa me zanima što mi je činiti?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prvo učinite test na trudnoću. Svi daljnji postupci ovisit će o tome radi li se o trudnoći ili ne.