Kasnjenje menstruacije

Marijanica97

Postovani
Menstruacija mi kasni vec 25 dana. Znam da trudnoca nije u pitanju jer sam poslednji odnos imala pre 7 meseci. Jako san zabrinuta, ali strah me da idem kod ginekologa. Desavalo mi se i ranije da mi kasni i po mesec ipo, ne znam da li je moguce zbog promene vremena ili nesto tako.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni da trudnoća nije u pitanju, vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da učinite analizu hormona. Stres često utječe na poremećaj menstruacijskog ciklusa.

momak23

Poštovani.
Kod djevojke mi kasni menstruacija 18 dana od dana kada je trebala dobiti.
Ovo se već dešava 3. put za redom.
Problem:
Ejkuliranja nije bilo, u to sam siguran 100%.
Ne koristimo kontracepcijska srestva.
Veoma je opterećena studenskim obavezama, što i sama priznaje, ali smo imali odnos prve sedmice nakon završetka njenog menstrualnog ciklusa.
Napomena;
Poslednje kašanjenje joj je trajalo 20 dana od dana kada je trebala dobiti.
Da li je moguća trudnoća tj. koje su šanse za to... znam da je to uvijek moguće, ali na predočene podatke zanima me Vaše mišljenje?
U naprijed hvala.

Dingdong

Postovani. Menstruaciju sam imala 03.11, pa sam zatim dobila mens 30.11, trajala je do 09.12. Nove menstruacije nema. Metoda je bila prekinuti snosaj, nimalo sigurna! Radila sam 2 testa koja su negativna. Beta je iznosila 0,1. Ginekolog mi je rekao da je maternica prazna i da je endometrij 9mm.
Dali sam rano napravila sve testove? I dali je moguce da je oplodnja bila kasnije pa su zato testovi negativni? Bili beta pokazala nekakav rezultat i da se oplodnja dogodila kasnije. Imam mucnine.
Dali imam razloga za zabrinutost? Hvala na Vasem odgovoru!

mnek0161

Poštovani, pišem Vam ovdje budući da forum za to nije u funkciji. Nadam se da mi možete pomoći savjetom. Naime, tijekom odnosa s djevojkom u početku postignem erekciju, no nakon nekoliko minuta odnosa ona prestane. U zadnje vrijeme događa se često. Tijekom gledanja pornografije sve je normalno, erekcija je puno duža nego kod odnosa. Prestao sam sa samozadovoljavanjem prije tjedan dana pa se nadam da će i to sad biti ok. Ako imate kakav savjet u vezi problema, molio bih Vas da napišete.

Još jednom isprike za temu nevezanu za forum.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani momak23, prema navedenom šanse za trudnoćom su minimalne. Ukoliko sigurno nije došlo do ejakulacije onda šansa za trudnoću ne postoji. Ipak, za svaki slučaj neka učini test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Dingdong, niste naveli kada ste radili testove, no ukoliko ste ih radili nakon što je izostala očekivana menstruacija, u nalaze testova možete biti sigurni. Beta hcg u krvi je pozitivan dan nakon implantacije, a implantacija se dešava 7 dana nakon oplodnje.

MM965

Postovani

Menstruacija mi kasni 7 dana. Imala sam 2 odnosa za vrijeme plodnih dana ali bez ejakulacije. Napravila sam test prije 3 dana i bio je negativan. Vec par dana imam simptome kao da cu dobiti mengu; pristavost, bol u ledjima, povremeni grcevi u stomaku, bol u grudima, i bijeli iscjedak. Takodjer da napomenem da sam bila na putovanju od dana ocekivanje menstruacije, jel postoji mogucnost da je to poremetilo njen dolazak (jer su vise manje redovne )ili ipak postoji mogucnost da je test lazno negativan? Hvala

Marijanica97

Postovani
Da li bi caj od virka bio pogodan zbog prevelikog kasnjenja menstruacije? I koliko se dnevno moze piti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, MM965, budući da je test koji ste radila nakon izostanka menstruacije bio negativan, s velikom sigurnošću možemo reći da se ne radi o trudnoći (iako ništa nije 100%). Pričekajte menstruaciju, pa ukoliko ne dođe u idućih par dana ponovite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marijanica97, čaj ne može štetiti, ali savjetujem da se javite liječniku da se ustanovi razlog kašnjenja menstruacije.

sanidica

Postovani ,pila sam 4 meseca primolut nor zbog braon iscetka koji mi se javljao nekoliko dana pre menstruacije. Poslednju terapiju sam ispila u mesecu drcembru i onda sm 16.12.dobila menstruaciju. Dok sam ih pila to se regulisalo. Dobijala bih normalno. Vise ne pijem. Ovih dana ocekujem menstruacoju, juce mi se opet javio iscedak , nije braon vec krvav ali nije krenulo pravo da krvavi, i jice i danas mi samo ide po malo pa stavljam dnevni ulozak. Da li ce m krenuti prava menstruacija ? Ja sam mislila da je moj problem resen ali se opet plasim zbog toga.

Kiki85

Postovani imam 32 godine
Poslednja menstruacija mi je kasnila 7 dana.Trebala sam dobiti 12.Januara. (Na svakih 28 dana).Imala sam odnos bez zastite 8 Januara.Test sam radila 15 Januara bio je negativan.(7 dana posle odnosa)Jos uvek ne dobijam ,simptomi su mi samo natecene grudi i bolne.Sta da radim kasni mi 8-9 dana?
P.S.Putujem puno ,Zapad-Srbija ,poslovni stres ,Porodični stres.
Tnapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o slabijoj funkciji žutog tijela zbog čega krvarenje nastupa prije prave menstruacije. Savjetujem analizu hormona. To nije ništa opasno i liječi se primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa.

sanidica

Zajvaljujem na odgovoru. Zanima me jos da li pored tog problema mogu da ostanem trudna ? I koliko se to lijeci ? Ja sam vec pila 4 meseca i doktorka mi je rekla da mogu da prestanem da je to ok. Medjutim izgleda da to deluje samo dok se tablete piju a onda se vrati sve po starom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, možete ostati trudna. To stanje se liječi primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa. U slučaju trudnoće gestageni se daju prvih 12 tjedana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kiki85, menstruacija najvjerojatnije kasni zbog stresa. Da se radi o tudnoći, test bi to pokazao obzirom na vrijeme kada je rađen. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti menstruacija.

Martamarta

Poštovani,
Imam 24 godine i problem s neredovitim menstruacijama od prve menstruacije koju sam dobila s nepunih 12 godina. U 9.mj 2017.g. bila sam na pregledu kod ginekologice kad je ustanovljeno na uzv da imam ciste na jajnicima. Tad sam uzimala 10 dana Duphaston kako bih izazvala krvarenje, a nakon toga sam uzimala Gynositol 3 mjeseca. Zadnju menstruaciju sam imala 17. 12.2017., a 7.dan ciklusa spolni odnos (znaci 23.12.), a do danas nisam dobila novu menstruaciju, iako imam sve simptome da bih trebala. Smatrate li da bih trebala poceti koristiti hormonsku terapiju s obzirom da preparati folne kiseline, caja od vrkute, razne kapi i slicno nisu pomogli? Smatram da nisam trudna, a razmaci ciklusa mi variraju od 35 do 60-ak dana.

Mrs

Poštovani,

menstruacija mi kasni već 9 dana. Od 10.01. sam bila bolesna, imala sam grip. Koristila sam Eritromicin, Lordes i Linex. Čitala sam da sve tri vrste tableta mogu dovesti do kašnjenja ili čak izostanka menstruacije. Par dana me već stomak boli baš kao kad trebam dobiti. Da li je baš moguće da su ovi lijekovi imali toliki uticaj na moj ciklus?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Martamarta, prema navedenom kod Vas se vjerojatno radi o hormonskoj neravnoteži. Preporučam da učinite hormonsku analizu. Obzirom na neredovite cikluse Vi ste kandidat za hormonsku kontracepciju.