Kasnjenje menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mrs, ukoliko niste imali spolni odnos, tj. ako ne postoji mogućnost trudnoće sve ono što ste naveli može biti uzrokom kašnjenja menstruacije.

Gari

Postovani,
Posljednju menstruaciju dobila sam 19.12.17. Imala sam spolni odnos za Novu godinu sa zastitom medutim desila se nezgoda i na kraju odnosa kondom je ostao u meni ali ne cijeli. Otvor kondoma je bio vani. Par dana nakon toga kada je trebala biti ovulacija imala sam jake bolove u trbuhu tjedan dana. Nakon toga se smirilo i sad kada sam trebala dobiti menstruaciju 20.1. opet se pojavila jaka bol i ne prestaje. Napravila sam test, negativan je i nemam ni jedan drugi simptom trudnoce osim izostanka menstruacije i bolova u trbuhu. Zanima me postoji li ipak mogucnost da sam trudna ili se mozda radi o nekoj drugoj komplikaciji? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da je kojim slučajem došlo do trudnoće, prema navedenim datumima, test bi to sigurno pokazao.

Martamarta

Postovani doktore,
Javljam Vam se opet u vezi neredovite menstruacije. Naime, nakon ciklusa od 65+ dana (jos nisam dobila menstruaciju), otisla sam svojoj doktorici koja mi je ponovno propisala Duphaston te da s 1.danom novog ciklusa krenem s Lindynette pilulama. Rekla je da mi hormonski status nece puno pomoci, na uzv su vidljivi mikrocisticni jajnici. Smatrate li da bih trebala pokusati s pilulama? Zanimaju me i nuspojave u vidu povecanja tezine, sto nikako ne bih htjela.
Lp i unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svakako bi trebali probati s kontraceptivima. Kontracepcijske tablete ne uzrokuju debljanje. Progestin iz tableta može blago povećati apetit, ali Kontracepcijske tablete same po sebi ne uzrokuju porast tjelesne težine.