Kasnjenje menstruacije

MM 93

Postovani mensrtuacija mi kasni 3 dana, al osjecam bolove u donjem djelu trbuha kao kad trebam da dobijem. Udata sam imam odnose al ne koristimo nikakvu zastitu. Tokom sexa znala sam osjecati bolove sa lijeve strane u predjelu jajnika. Jaka bol pracena ostrim sjekovima. Imam sina 18 mj I jos doji al jede I sve ostalo
Sad me zanima dali bi mogla bit trudnoca I'll je nesto drugo. I moze li se ostat trudan ako beba doji hvala unaprined.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, žena koja doji može ostati trudna. Savjetujem da učinite test.

Marina322

Postovani, naime mjesecnica mi kasni 7 dana. Posljednja je bila 6.2., a spolni odnos 24.2., prosjecno trajanje ciklusa mi je 33 dana. Prezervativ se nije koristio prvih nekoliko minuta te je naposlijetku stavljen, a do ejakuliranja nije doslo. Pijem tablete koje su za koncentraciju i na biljnoj su bazi, a u posljednje vrijeme jedem jednom dnevno zbog obaveza koje takoder uzrokuju i stres.. Zanima me mozete li reci postoji li sansa za trudnocu ili bi ovi cimbenici drugi mogli jednostavno utjecati na kasnjenje? P.s. bolovi u trbuhu se pojavljuju.

Brave44

Poštovani, zadnja mjesečnica mi je bila od 13.do 17.2, ciklus mi je redovit i traje 30 dana..imala sam spolni odnos bez kondoma 10.3 i decko nije svrsio u mene, te po izracunu mislim da mi nisu bili plodni dani, ali sada mi kasni 6 dana menstruacija, pa me zanima dali bi trebalo napraviti test za trudnocu ili otici ginekologu s obzirom da mi unazad par godina mjesecnica nije kasnila vise od dan, dva..hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom teško da je moglo doći do trudnoće. Vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu uzrokovanom stresom. Za svaki slučaj učinite test.

Ajla20

Postovani,

molim Vas odgovor na moje pitanje.
Imam cerku u 7 mj, ce imati 15 godina.
Prva menstruacija sa 11 godina, I neredovna. Zadnja je bila 24.12.2017 i jos uvjek je nema, s tim da je nevina. Zadnja dva dana osjeca mucninu i stomak je boli.
Mozete li mi odgovoriti sto se deseva I dali ima razloga za brigu.

Hvala Vam
Lp

Kop12

Pozdrav. Zadnju menstruaciju sam imala 23.2. a spolne ne zasticene odnose 10, 11 dana nakon toga. Nakon spolnog odnosa sam imala uzasno peckanje, svrbez i mokrenje sto je trajalo tjedan dana. No medjutim za vrijeme spolnih odnosa muz nije sig dal je svrsio u mene i ako koristimo metodu prekinutog snosaja i svrsio je po meni al ne u mene. Al nije siguran. Danas sam trebala dobit menstruaciju al nisam osjecam bol u donjem dijelu trbuha .. Dal je moguca trudoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ajla20, savjetujem da se javi liječniku. Ukoliko ne postoji mogućnost trudnoće vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža. Obzirom da nije dugo imala menstruaciju trebalo bi je potaknuti tabletama.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kop12, imali ste odnose u vrijeme plodnih dana, tako da postoji mogućnost trudnoće.

Brave44

Postovani, opet ja happy
Danas mi je dosla mjesecnica ali je krv tamno smede boje, gotovo crne i oskudna je, popracena jakim bolovima, sto inace nije bio slucaj. Moze li razlog tomu biti to sto mi je toliko kasnila? Svakako cu kada prode otici ginekologu. Hvala jos jednom happy

studenticaana

Poštovani,
zadnja menstruaciju mi je bila 27.1. I kasni mi vec skoro mjesec dana a inace au bile redovite. Imala sam spolne odnose no do sada napravila sam vec 5 testova koje sam radila s prvim jutarnjim urinom i svi su negativni, bila sam kod ginekologa koji me nije pregledao vec mi prepisao duphaston te da se javim za 2 tjedna. Pila sam tablete 7 dana po 3 ali od mjesecnice ni m. Nemam cak ni uobicajene simptome pmsa koje inace imam pred menstruaciju (bolne i osjetljive grudi), jedino me dva puta bolio stomak kao da cu dobit no nista. Nije jos proslo 2 tjedna a mene je uzasno strah trudnoce. Imam li razloga za brigu? Citala sam na forumima kako je moguca trudnoca i bez da se luci bhcg, događa li se to u praksi ili su to price za malu dijecu?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema trudnoće bez pozitivnog beta hcg-a, Pitanje je zbog čega kod Vas nije nastupila menstruacija unatoč terapiji duphastonom. Ukoliko se ne radi o trudnoći, a to bi pokazao neki od 5 testova koje ste učinili u pitanju je hormonski poremećaj. Preporučam analizu hormona.