Kasnjenje menstruacije

Ria111

Postovani,
Imam 18 godina, te do sada nisam imala problema s menstruacijama. Uvijek su bile redovite, no sad mi vec kasni 2 mjeseca, spolno aktivna nisam..uz mucnine koje su me pratile ujutro, te ponekad i bolovi u donjem dijelu stomaka, tu je i obilniji bjelkasti iscjedak. Imala sam i fazu gdje sam potpuno izgubila zelju za hranom..mozete li mi molim vas reci na sto vas simptomi asociraju?
Lp,
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite analizu hormona. Gubitak želje za hranom koji navodite mogao bi biti uzrok svemu. Zbog toga ponekad treba i pomoć psihologa.

Mrbrm

Postovani, imam 19 godina... nakon godinu dana sam imala spolni odnost ali zasticeni(kondom) nisu bili plodni dani ali mi menstruacija kasni 4 dana sto se kod mene ne desava skoro nikad..periodi su mi uvijek tocni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli trudnoća nije moguća. Stres (psihički faktor) je vrlo bitan čimbenik koji može utjecati na menstruacijski ciklus.

Frka007

Poštovani, situacija je sljedeća. Djevojka mi je dobila zadnju menstruaciju 25.6. i bila joj je uranila 5 dana. Prije toga su joj 2 menstruacije također joj uranile oko 2,3 dana. Inače su joj ciklusi znali varirati od 23 do 30 dana, jedno vrijeme su bili stalni na oko 27 dana, da bi zatim zadnjih godinu i pol imala već spomenute razmake od 23-30 dana. Nismo se seksali niti jednom s potpunom penetracijom, jedino smo 7 dana prije očekivane menstruacije za vrijeme neplodnih dana imali peting u trajanju od 10ak sec pri kojem sam joj 3,4 puta stavio samo glavić penisa, dakle nije niti u jednom trenu došlo do potpune penetracije te nisam ni svršio niti bio blizu svršavanja. To je ujedno i sve što smo radili po pitanju mogućih seksualnih odnosa unazad zadnjih 2 mjeseca. Njoj je danas 31. dan ciklusa i još nije dobila, grudi su joj bile standardno napete 7 dana prije očekivane menge ali ih je u međuvremenu prestala osjećati i nema nikakve druge simptome. Ne živimo u istom gradu i ne možemo napraviti test na trudnoću, ali mi trudnoća zapravo zvuči i prilično nevjerovatno s obzirom da se nismo seksali osim tih 10ak sec maženja za vrijeme neplodnih dana. Napomenuo bih da već nekoliko dana pije tablete za alergiju i stalno kiše/šmrca otkako se vratila kući s fakulteta. Zanima me postoji li ipak mogućnost trudnoće i koji bi drugi razlozi mogli biti? Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Najčešći razlog poremećenog menstruacijskog ciklusa je stres (psihički faktor) koji dovodi do hormonske neravnoteže, te posljedično neredovitih menstruacija. Ako bi se to ponavljalo savjetujem da učini analizu hormona.

Frka007

Hvala Vam na odgovoru. Dodao bih kako smo imali analni seks 2 puta i nekoliko puta oralni, ali vaginalni osim ovog navedenog baš ništa. Malo me brine što mi je upravo javila kako zadnjih par dana ima osjećaj vibriranja, titranja u vagini, nisu grčevi i nema bolova, već prema njenim riječima čudan osjećaj kao da dolje nešto vibrira. Zanima me što bi to moglo biti ukoliko znate?a

Frka007

+ danas i osjeća svrbež iznutra. Osim titranja i svrbeži nema nikakve druge dodatne fizičke simptome, pa doista ne znam što napraviti i očekivati.

Ivo Balenović, dr. med.

Svrbež može biti posljedica gljivične upale. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika (Canesten, Plimycol, Rojazol, Vagisan myko kombi...). Mogu se nabaviti i bez liječničkog recepta.