kašnjenje menstruacije, nije trudnoća

opa-mala

Poštovani,

imam 22 godine, i dosad sam menstruaciju dobivala 25-. ili 26. dan ciklusa, par puta se dogodilo da dobijem 27. ili 28. dan.
danas mi je 28.dan ciklusa, no menstruacije nema. Napravila sam 3 različita testa na trudnoću, svi su negativni.
Kada sam imala zadnji puta menstruaciju, 20.04 sam dobila, imala sam uplau uha i grla i pila sam Klavax antibiotik 7 dana.
Već par dana imam svrbež malih usana i na ulasku u rodnicu nemam iscjedak niti gljivice po spolovilu.
da li je to možda sve povezano?
Koja je Vaša preporuka?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Pozdrav

Josipa

marija1

Poštovani!

Imam 17 godina i trenutno nisam seksualno aktivna,imala sam spolni odnos u osmom mjesecu prošle godine.
Uvijek sam imala redovit ciklus,koji je trajao tocno 28 dana,skoro nikad nije bilo nepravilnosti u ciklusu.
Ovaj mjesec sam trebala dobiti menstruaciju prije 8 dana ali jos nije dosla.Molim vas da mi velite dali je to normalno,jer me je strah da se mozda nebi radilo o cisti il necem slicnom.Moze li to biti povezano s time da sam do nedavno imala upalu mjehura?

Nadam se Vašem odgovoru!
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kod svake spolno aktivne žene potrebno je prvo isključiti trudnoću. Ako ste napravili test na trudnoću negativan, moj savjet Vam je da pričekate još tjedan dana da dobijete menstruaciju. Teško mi je govoriti kod Vas o uzrocima izostajanja iste jer imam premalo podataka. Uzrok izostanka mogu biti brojni, npr. policistični jajnici, nepravilan rad štitnjače, cista na jajnicima, nagli gubitak na težini, tj rigorozne dijete, također i naglo debljanje, stres, razne psihičke smetnje itd.
Preglažem Vam pregled i konzultacije sa vašim ginekologom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana predlažem Vam ginekološki pregled da se isključe mnogobrojni uzroci izostanka menstruacije.

opa-mala

Poštovani dr.,

zahvaljujem Vam na brzom odgovoru. Možda je razlog izostanka stres, radi posla, ispita na fakultetu i sl.
pričekat ću do ponedjeljka, te ukoliko ne dobijem menstruaciju dotad, naručit ću se ginekologici za pregled.

Pozdrav!