Kiretaza

Marata 88

Postovani, imala sam spontani pre 23 dana, u 10 nedelji trudnoce; kiretaza mi je uradjena 20 juna, posle toga sam krvarila svega 3 dana. Danas mi se pojavilo krvarenje praceno bolom u stomaku i karlici, nalik menstrualnom. Da li je to normalno ili da se javim lekaru? Molim za savet

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije ste dobili menstruaciju i nema razloga za brigu.

Sanjica2016

Postovani,
Imala sam kiretazu 23.9. Bila sam trudna 10 tjedana medjutim plod se nije razvio te sam se morala ocistiti. Pri izlasku iz bolnice dobila sam terapiju, tj. Ergometrin 3×1, 5 dana. Prva dva dana sam obilno krvarila ali nakon toga mi je prestala ici svjeza krv te mi izlaze mali ugrusci ali skroz malo. Nakon 7 dana otisla sam kod ginekologa na ultrazvuk te mi je naveo da vidi jos krvavih naslaga na maternici te mi ponovno propisao ergometrin 3×1, 3 dana. Vec drugi dan pijem terapiju ali opet nemam krvarenja nego u malim kolicinama crni ugrusci. Dali postoji mogucnost da cu ponovno morati raditi kiretazu? Dali bih se trebala zabrinuti? Za 5 dana cu opet na kontrolu ali nemogu docekati pa Vas pitam? Postoji li mogucnost sepse? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko su u maternici ostali krvni ugrušci, kiretaža neće biti potrebna. Ukoliko je ostalo rezidualno tkivo, morati će se učiniti kiretaža. To će se vidjeti na idućem uzv pregledu. Sepse se ne morate bojati.

Leana777

Poštovani,
Nova sam na forumu.
Odmah nakon poroda napravljena mi je kiretaža kako bi se uklonili ostatci posteljice.
Nakon 30-ak dana od poroda na ultrazvuku je uočen komad posteljice te je odrađena nova kiretaža.
Krvna slika je uredna, beta je 1.2.
Dva dana nakon ponovljene kiretaže krvarenje je bilo minimalno da bi se treći dan malo pojačalo.
Imam li razloga za brigu ili je to normalno?
Koliko dugo mogu krvariti ?
Hvala !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalno, krvarenje može potrajati oko tjedan dana. Savjetujem uzv pregled da se vidi da li je materište prazno.

Leana777

Hvala na odgovoru!
Nadovezala bih se na zadnji upit.
Jučer navečer do sada mi je krvarenje gotovo stalo da bi opet lagano krenulu te se događa prilikom mokrenja. To je normalno? Danas mi je 7 dan od ponovljene kiretaže.

Ivo Balenović, dr. med.

To je uobičajeno nakon zahvata.