kiretaža,cista,menstruacija

ssh

Poštovani, molim pomoć. Imala sam kiretažu 15.01. ove godine zbog neuspjele trudnoće u 9-tom tjednu trudnoće, nakon toga nisam dobila menstruaciju 2 mjeseca. Posjetila sam svog ginekologa koji mi je prepisao duphoston 2x1 tabletu u 10 dana, menstruaciju sam dobila 01.04. koja je bila dosta obilna i trajala 7 dana. U međuvrenenu sam napravila i briseve i otkrivena mi je gljivica te mi je prepisao vaginalete i kremu Rojazol koje sam koristila odmah poslije završenog krvarenja. nakon skoro završene terapije vaginaletama točnije 12.04. ponovno počinje blago krvarenje ispočetka kao smeđi iscjedak, druge dane kao lagano krvarenje i 17.04. kao ponovna menstruacija sa jakim bolovima u predjelu i desnog i lijevog jajnika. Krvarenje je jako obilno sa ugrušcima, 17.18. 19. 04. danas je 21. 04. još ne prestaje malo je manjeg intenziteta. Zanima me dali je to ponovno menstruacija, ustaljivanje ciklusa, pucanje ciste ili nešto zbog čega bi se odmah trebala javit ginekologu...unaprijed, hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ima sve odlike menstrualnog ciklusa.
Mislim da se ne trebate za sada nigdje javljati.

ssh

Puno hvala na pomoći! Dakle, mogućnost da mi se ciklus ponovno vrati u normalu je moguć kroz koji mjesec, jer mi je do prije te nesretne kiretaže bio potpuno redovan kao i ovulacije? Po vašem mišljenju, kad ponovno planirati trudnoću? Glupo pitanje, no jednostavno nikad nisam imala sa ginekološke strane problema pa mi je sve to nepoznanica i bolovi i takva obilnija krvarenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoću kroz 4 mjeseca.

ssh

Hvala puno, pozz !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.