Klebsiela.

Lavica85

Postovani ,
Imam 30 godina i prije 5 dana saznala sam na kucnom testu da sam trudna . Prvi dan poslednje menstruacije 27.05.2016. Na uzv 25.06. Nije se vidjelo nista a beta hcg 27.06. 216.
Mene brine sto mi je pocetkom maja otkrivena bajterija Klebsiella od koje smo antibioticima lijeceni i partner i ja (za to vrijeme desila se trudnoca) .
Mislite da je sve ok?
Kada bi se trebala vidjeti trudnoca?

Lp,
Marijana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kojim antibioticima???

Lavica85

Ciprofloksacin 500 mg 2×1 7 dana.
Evo sutra idem na prvi UZV . Beta se udvostrucava svako 2 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To neće smetati trudnoći.

Lavica85

Postovani doktore, hvala Vam od srca na odgovoru. Sada sam mirnija.
Puno pozdrava.

Lavica85

Postovani doktore,
Danas na UZV dijagnoza Graviditas ml I .
U uterusu GEM oko 6mm (5 NG) , bez jos vidljivog EO, ova ovarijuma uredne morfologije.
Th. Dufaston 2×1 posto idem na put avionom i folna kiselina 1×1 duze vrijeme.
Zanima me da li ce cemu stetiti ovaj Dufaston? Bojim se da ga pijem.

Hvala i lp,
S' postovanjem,
Marijana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte ga prema uputi ginekologice. Sretno i LP.

Lavica85

Postovani doktore,

Sinoc malo sluzi i krvi crvenkaste boje na toalet papiru. Nije bilo nikakvog bola. Javim se na hitnu . Tamo mi kazu da imam hematom iznad ploda a danas odem na kontrolu kod svoje doktorke i dijagnoza sledeca. Ona kaze ne vidi hematom. Ja ne znam sta da radim??? Kako to da jedan doktor vidi drugi ne vidi? Oba su propisala isto Dufason 3×2 i folnu kiselinu i mirovanje.

Molim Vas za savjet.

S' postovanjem,
Marijana L.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste krvarili i hematom je bio nisko, vjerovatno se izdrenirao u rodnicu i van i više se ne puni kao ni prikazuje.
Dakle sve je u redu. Terapiju imate te strogo mirujte.

Lavica85

Da zaboravih napomenuti da sam 6 nedjelja i 5 dana.
Evo opet sukrvice malo na papiru.
Molim Vas kazite mi Vas savjet.
Sta da radim? Da li da potrazim 3.misljenje?
Bolova nemam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Mirujte strogo i uzimajte Duphaston. Sukrvica ne mora ništa značiti. LP.

Lavica85

Postovani doktore,

Evo da Vam javim. Sukrvice za sada nema. Pijem terapiju i mirujem.
Zanima me da.mi ocitate nalaz urina . Da li je hitno da idem kod doktora? Ne bih sada zbog mirovanja.
Nalaz je sledeci u 8.nedjelji trudnoce:
Urin zamucen, zuta boja. Leukociti 3-4 , eritrociti 2-3. Dosta sluzi, dosta bakterija i dosta epitelnih celija.

Lp i hvala Vam,
S' postovanjem,
Marijana L.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite urinokulturu.