Kombinirani probir

Ana20

Molim Vas za mišljenje, jer doktor koji je mijenjao moju nije htio ništa reć, nego da čekam svoju ginicu kad se vrati s bolovanja pa da nju pitam.
Uglavnom, radila sam kombinirani probir u prvom tromjesečju i na UZV je bilo sve ok, međutim ovo drugo nije.
Nalaz je izašao ovakav: Free bhCG 115,9 IU/L : 2,81MoM
PAPP-A 1,09 IU/L : 0,43MoM
NT 1,5mm (CRL 59mm ): 0,97 MoM
Rizik za sindrom Down 1:232 rizik veći od graničnog
Dobni rizik 1:801 ( 25god imam)
Rizik za sindrom Edwards i Patau 1:36304 rizik manji od graničnog
Biokemijski rizik za sindrom Down 1:48 rizik veći od graničnog.
Mene zanima da li su ove vrijednosti toliko loše i da li bi mi preporučili amniocentezu ili nema potrebe?
Sva sam zbunjena ne znam šta da radim. sad
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, rizik za Down je nešto povećan i spadate u skupinu s umjerenim rizikom. To znači da će od 232 trudnice s istim nalazima jedna nositi plod s Downovim sindromom. Dakle to nije dijagnoza, nego samo procjena rizika. Ukoliko želite sa 100% sigurnošću potvrditi da je sa djetetom sve u redu učinite amniocentezu.

Tmaja1

Poštovana.. Možetr mi reci dali je nalaz uredan.BILA BIH VAN ZAHVALNA
Papp_a(s) 2,1
Hcg:20.4
CRL 65
NT 1.3
NA OSNOVI KOMBINIRANOG PROBIRA:
TRISOMNIJA 21 <1:10000
TRISOMNIJA 18 I 13: 1<100000
DOBNI RIZIK: 1:733
NA OSNOVI BIOKEMIJSKIH BILJEGA:
TRISOMNIJA 21: 1:6579
IMAM 27 GODINA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan, niskorizičan.

Mimica22

Postovani!
Molim Vas misljenje o nalazu..
11.-13.(+6)tj trudnoce
PAPP-A(s) 4,7 MoM 0,97
slobodna beta podjedinica hCG(s) 22,3 MoM 0,76
CRL 78,9
NT 1,7 MoM 0,89
A) biok biljezi +nt
Trisomija 21 1:4987
Trisomija 18 i 13 1:85614
Dobni rizik 1:161
B)na osnovi biok biljega
Trisomija 21 1:886

Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom testu.