kondilomi

selmase

Poštovani,

Partner je, zbog pojave kao nekog osipa u predjelu penisa, otišao urologu koji mu je rekao da ima kondilome i da je to od HPV-a. Nakon toga mu je kondilome uklonio spaljivanjem, te rekao da pije germanium kapsule, čuva se stresa i slično. Imteresuje me da li sam ja zaražena HPv-om, iako imamo odnos sa zaštitom i zadnji papa test, koji sam radila u aprilu ove godine, mi je bio II grupa (uredan). Da li da radim opću tipizaciju na HPV? Ne primjećujem nikakve nenormalnosti u području vagine.

Unaprijed zahvaljujem, Selma

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita poput kondoma nije dovoljna da spriječi prijenos kondiloma.
Javite se ginekologu na pregled jer nekad su kondilomi vrlo sitni gotovo neprimjerni.

cyber_name

Poštovani doktore,
prije 2-3 tjedna sam imala odnos zaštićen kondomom. Sada primjećujem bijele potkožne kvržice na malim usnama, koje se lako kada ih povučem prstima, a ne sjećam se da sam ih prije imala. Zanima me je li riječ o kondilomima, i je li moguće da sam pokupila hpv tim odnosom? Evo slika http://prntscr.com/6kfb3j
Unaprijed hvala, lijepi pozdrav..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o kondilomima.

Anči0308

Poštovani, u 1. i 2. mj. ove godine bila sam na skidanju nekoliko kondiloma. Papa test je napravljen između ta 2 uklanjanja i bio je potpuno uredan. Redovito se kontroliram, dosad je sve bilo ok, no prije 2 dana sam na mjestu uklanjanja primjetila skroz malu izraslinu, no ne mogu biti sigurna što je. Ako je kondilom, ne bih željela da se raširi, pa što mi savjetujete, da se odmah javim dr. ili ne? Ne želim pretjerivati, ali zabrinuta sam jer sam ih već imala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da ke kondilom koji je narastao opet iz baze prijašnjeg.
Sugeriram pregled.