Kondilomi

Iremm

Pozdrav,
Imam 33 godine, svake godine od svoje 18-te idem na redovan pregled papa test jednom godišnje. 2006 godine sam imala kondilome, 3-4 i to je uspješno rješeno. Napravljen mi je papa test nakon toga i pokazalo se CIN1. Ne sjećam se točno jesam li dobila kakvu terpiju ili ne. Od tada nastavljam ić redovno na preglede i papa test je uvijek bio uredan, kondiloma više nije bilo. Imam istog partnera skoro 3 godine i nismo imali nikakvih problema. Naime, prije možda 2 tjedna sam imala hemoroide i mazanjem istih na samom ulazu u anus sam primjetila neke dvije male izrasline, možda 2-3mm. Da nisam imala hemoroide ne bih niti primjetila jer dok se koža malo ne razmakne nema ništa, sve je čisto.Otišla sam kod ginekologa i ona je rekla da ne misli da su kondilomi. Nemam kondiloma nigdje dalje i u 8mj je bio zadnji papa test koji je također bio u redu. Ne prekticiramo analni seks i stvarno ne znam šta bi bilo..Ako može neki savjet, o čemu se tu može radit?
Da li se kondilomi mogu pojavit nakon 10-tak godina ponovo?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je ginekologica rekla da se ne radi o kondilomima onda ne trebate brinuti. Vjerovatno nabori kože ili sl.

Iremm

Ginekolog je rekao da joj se ne čine kao kondilomi,da mogu bit i druge bradavice...hm??
Jel moguce dobit kondilome na tom mjestu bez analnog odnosa i da li se mogu opet pojavit nakon toliko godina?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za dobit kondilome nije ni nužan odnos. Dovoljan je dodir kože ili sluznice tako da ni kondom nije zaštita.
Dakle možete ležati jedan na drugom i dobiti kondilome.

Iremm

Ok..hvala, lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

m.1208.p

Kako izgledaju kondilomi na preponama/butinama? Vec mesec dana imam jednu vecu bubuljicu koja ne nestaje, bele je boje i sad su mi se pojavile jos dve manje ali ne pored nje, vec dosta udaljenije jedna od druge. Hvala Vam unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upišite u google "condylomata accuminata " pa će vam izaći slike i vidjet ćete puno zornije iste nego da vam ja opisujem.

Ingt

Poštovani, dijagnosticirani su mi perianalni kondilomi te sam dobila cr.Aldara. na 4. sam mazanju i ne osjećam nikakvo peckanje niti svrbež. Da li je to sasvim normalno ili ipak mora postojati reakcija? I da li se smije brijati po području gdje su kondilomi ili ne?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Tako je. Pazite s primjenom, direktno na kondilome aplicirajte.

Jasmina jas

Postovani

Moze li mala kvrzica 1mm u boji koze bit kondilom ne boli nalazi se sa unutarnje strane mali usana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom, najvjerojatnije se ne radi o kondilomu. Kondilomi su nakupine sitnih bradavica različitog oblika i boje.

Jasmina jas

Jos sam naišla na jednu par cm udaljenu i nema ih vise..neznam ocemu bi se to radilo

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda je nemoguće reći o čemu se radi. Postoji mogućnost da je u pitanju moluscum contagiosum, česta virusna infekcija kože koja se nakon nekoliko tjedana spontano povlači i ne ostavlja nikakve posljedice. Savjetujem pregled.