Kondom ostao u meni

Iva444

Postovani doktore,

Molila bih Vas za misljenje na sjedecu situaciju.

10.8.2016. sam dobila menstruaciju, 12. i 13.08. sam imala spolne odnose sa zastitom. Prilikom odnosa kondom je puknuo i to nismo odmah primjetili partner i ja. Vise puta doslo do pucanja kondoma.
Dio kondoma ostao je na njegovom spolovilu, a onaj mali dio tj vrh nismo uspjeli pronaci.
Sljedeci dan sam izmokrila dio kondoma (vrh).
Od 15.8. Osjecam cudnu bol i pritisak u donjem dijelu trbuha koja neprestaje.

17.8. sam bila na pregledu kod doktorice koja mi je rekla da nema nista u meni, nije radila uzv samo pregled rukom. Dobila sam Medazol 400mg koje pijem 3 puta na dan i Rojazol vaginalete radi infekcije koju je dr vidjela na pregledu.

Jucer sam izmokrila jako mali komadic kondoma i sad me jako brine da li je ta bol u donjem trbuhu povezana sa mogucim ostatkom kondoma u meni?

I molim Vas za misljenje kolika je mogucnost za trudnocom iako partner navodi da nije svrsio u mene?

Unaprijed hvala.

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol nema veze s možebitnim ostankom dijela kondoma u vama. Prema opisanom neće doći do trudnoće.

Iva444

Postovani doktore,

puno Vam hvala na odgovoru. Danas sam bila kod svoje ginekologice koja mi je radila pregled i uzv. Na pregledu kazw da je sve u redu, dok je na uzv vidjela da mi je lijevi jajnik volumiozniji i vidjela je neku crnu tockicu velicine 4mm. Rekla je da pretpostavlja da se neradi o trudnoci no da uradim beta HCG test iz krvi kako bi otklonili sumnje. Test sam odmah danas uradila i negativan je. Nalaz pokazuje <1,20 a referentni interval je do 5.

Smatrate li da je test iz krvi prerano uradjen jer je proslo 12-13 dana od odnosa ili mogu biti mirna da se neradi o trudnoci?

Hvala Vam jos jednom.

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Iva444

Postovani doktore,

Hvala na Vasim odgovorima, ispricavam se sto Vas opet ispitujem no uistinu sam zabrinuta.

Bolovi i pritisak u donjem dinjelu trbuha se nesmiruju, a danas su mi i bradavice postale bolne i osjetljive na dodir. Tek za 15 dana bi trebala dobiti menstruaciju. Da li je moguce da me 15 dana prije ocekivane menstruacije bradavice bole?

Imam cudan okus u ustima, nisam sigurna da li je to od Medazola koje sam jucer zavrsila piti ili od neceg drugog?

Da li i kada trebam ponoviti test na trudnocu iz krvi beta hcg kako bi bila sigurna da nisam trudna?

Koliko nakon odnosa je ispravno raditi kucni test na trudnocu?

Molim Vas za savjet sto da radim.

Hvala puno.

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

15 dana od nezaštićenog odnosa napravite test. Odgovorio sam vam. Ne radi se o trudnoći.

Marek35

Postovani, imao sam odnos sa devojkom, i pre ejakulacije sam izvadio penis i izvrsio ejakulaciju na grudima. U medjuvremenu pre ejakulacije je kondom ostao u njenoj vagini. Kada sam ga izvadio da pogledam, u njemu je bilo nesto kao mehurici. E sad mislim da je njena pljuvacka od pre nego sto cu staviti kondom. Koliko znam kad neko ejakulira be postoje tad mehurici. I taj dan joj je bio kao poslednji dan perioda, nije je jos skroz proslo dok smo imali odnos. Da li postoje sanse da zatrudni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.