kontracepcija

s1212

Zanima me da li je moguce ostati u drugom stanju ako imas sex u plodnim danima sa kondomom,a pritom decko ne svrsi u tebe ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

Klaudija25

pijem diane 35 i popila sam 21 tabletu i imala sam sedam dana pauze danas mi je osmi dan i trebam popit tabletu,pa me zanima jel mogu popit tu tabletu u osam navecer kao sto inace pijem i dali to smanjuje zastitu? i ima li kakve veze u koje doba dana se popije ta tableta koja ide nakon pauze?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete je popiti u 20h navečer. Nema veze i ne utječe na učinkovitost zaštite ako ju uzimate ujutro, u podne ili navečer. Važno je da uzimate u približno redovito vrijeme i da ne preskačete pilule jer se time gubi učinkovitost zaštite.

Olja44

Zdravo, nova sam na sajtu a zelela bih da Vas pitam nesto.. uzimam 4meseca vec ,,Logest,, kontracepcione pilule i pre neki dan(3,4 dana pred kraj uzimanja za ovaj mesec tabletica) zakasnila sam 7.5h... sutra sam uzela u onoliko sati koliko inace uzimam, da li je moguce da ocekujem nezeljenu trudnocu? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ne brinite.

jovana 1991

postovani pijem preko dve i po godine yasmin, ovaj mesec sam imala stomacni virus i cetiri puta morala da uzmem dodatnu tabletu iz nove kutije jer prvu tabletu ispovracam, radila sam kako pise u uputstvu. posle uzete dodatne tablete nisam povracala niti imala proliv, tako da bi zastita trebalo da bude ocuvana. sinoc sam popila zadnju tabletu pre pauze od 7 dana i nakon pola sata jako malo povracala, nisam bila sigurna da li sam izbacila tabletu ili ne, pa sam za svaki slucaj popila jos jednu. od danas sam na pauzi 7 dana i treba da dobijem u utorak, a ja sam vec danas (nedelja) dobila kao braon sekret, kao da tek krece. da li je to zbog ovog virusa ili sinoc nisam trebala da uzimam dodatnu tabletu? trudnoca nije moguca, zastita je ocuvana da li je tako? ipak sam ovaj mesec za svaki slucaj imala odnose za kondomom. da li sam od sledece kutije nakon pauze normalno zasticena i nastavljam da ih pijem normalno? inace bila sam kod ginekologa pre par meseci i sve je bilo u redu. hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je posljedica uzimanja dodatnih pilula za vrijeme proljeva.
Ne brinite. Dalje nastavite s novim blisterom nakon pauze, i zaštita je svakako održana.

Postovani, vec 3mjeseca pijem lindynette i od kad njih pijem imam pojacani iscjedak.. Medutim zadnju mjesecnicu imala sam 9.10. I sad ocekujem 6.11. .. Ali 23.-24.10. imala sam spolni odnos sa deckom i u mene je dovrsio svoj posao big-smile ..inace popim u 20h navecer tabletu,al u petak 24.10.sam zaboravila i sjetila se u subotu oko 9,30 sati ujutro i odmah popila.. Od tad samo problemi..jucer mi se mantalo,a danas ujutro iscjedak grudast i bijel..jel moguca trudnoca? Hvala

Da jos sam zaboravila napisat da imam bolove u doljnjem djelu sttomaka..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

jovana 1991

postovani, vec sam vam pisala iznad da pijem yasmin skoro 3 godine, da sam imala stomacni virus i da sam 4 puta morala da uzmem dodatnu tabletu zbog povracanja. pojavio mi se braonkast sekret dva dana pre menstruacije, rekli ste mi da je to zbog tih dodatnih tabelta i da je sve ok, tako mi je trajalo po malo je dok normalno nisam dobila i menstruacija mi je trajala dan krace nego inace i od kada je prosla ja par dana opet imam tako malo braonkasto, manje nego pre menstruacije, ali se ponekad pojavi opet malo braonkasto, kao da menstruacija i dalje prolazi. da li je to normalno, inace mi se menstruacija zavrsava tako malo braonkasto,a li ovo je vec 3 dana. ja sam pocela novu kutiju normalno posle pauze, da li sam sad normalno zasticena i da li sam bila zasticena i na prethodnoj kutiji, s obzirom da sam svaku ispovracanu pilulu odmah nadoknadila i posle dodatne tablete vise nisam povracala. da li ce ovaj sekret proci ili je normalno i ako se nastavi i da li onda treba da menjam pilule ili sta da radim? hvala unapred

jovana 1991

takodje sam i smrsala skoro 15 kg u zadnjih godinu dana jer se bas zdravo hranim i vezbam, da li bi to mozda moglo da utice na sekret ili na zastitu? hvala i izvinite na ovoliko pitanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je ne brinite. Ustabilit će se. Redukcija tjelesne težine može također rezultirati probojnim krvarenjem.

adio

Poštovani doktore,

imala sam 3 tjedna krvarenja i nema ovulacije (barem prema UZV) kad mi je moj ginekolog dao 3x1 estrofem 5 dana, 6.dan mi je rekao da popijem samo jedan estrofem, a od sedmog dana po 1 estrofem i 2 provera tablete i da to pijem dok ne potrošim. Zadnji dan ću piti samo 2 provera tablete jer nemam estrofema više. I trebala bi nastupiti menstruacija, ginekolog je rekao:"Ovim tabletama ćemo izazvati umjetan ciklus". Trebala bih s menstruacijom početi piti Diane35. Zanima me hoću li dobiti pravu ovulaciju i menstruaciju pomoću ovih tableta ili će biti "umjetna" kao ona krvarenja kad se piju Diane35 i kad nema ovulacije? i hoću li biti zaštićena čim počnem piti diane35?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno vam neće biti ovulacije. S prvim danom Diana ste zaštićena.