Kontracepcija

idalea

Postovani koristila sam evra flaster koji su me mi se konstantno borali I nisam bila sigurna s njima..dobila sam od doktorice yasmin..jucer sam zaljepila zadniji flaster I mislila sam nosit ga do kraja pa pauza pa onda krenut sa yasmin..medutim on mi se danas valjda od znoja sav naborao I na rubovima odljepio..kako sada da postupim...puno vam hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako mislite da neće izdržati do kraja, možete odlijepiti flaster i idući dan početi s kontraceptivima. U tom slučaju ovaj ciklus neće nastupiti prijelomno krvarenje, ali će zaštita biti potpuna.

Ichbin

Postovani,
Uzimam yasmin iskljucivo zbog kontracepcije i imala sam infekciju gljicama. Lijecila sam canesten kremom i poslije toga vagitorij s laktobacilima. Zelim sprijeciti ponovnu infekciju i uzela sam lactamousse pjenu za intimno pranje po prvi put. Trebam li uzeti jos neki probiotik ili ce to pjena biti dovoljna? Moj ginekolog je na godisnjem odmoru, tako da nisam mogla pitati.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnom terapijom. Lactamousse sadrži mliječnu kiselinu koja sprječava rast i razmnožavanje gljivica.

Ana0007

Ljepi pozdrav. Prije problema zelim reci svoju dijagnozu.
Imam ulcerozni kolitis i stomu.
I problem je slijedeci.
Nakon spolnog odnosa puko je prezervativ i popila sam odmah lindinete 21. Znam da se one piju kada dodje menatruacija ali zbog straha od trudnoce ja sam je popila odmah.
Kada bi mi onda na kraju trebala doci menstruacija? Dal bude doslo do kakvih komplikacija posto sam ranije popila tabletu?Jer ona bi trebala doci za dva dana.
I zanima me sto sad sa pilulama da nastavim samo i dalje piti 21 dan i onda napravim pauzu i onda pijem osmi dan drugu tabletu iz druge kutije?
Molim vas da sto prije odgovorite hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste naveli da li inače pijete Lindynette ili je ovo prvi puta da ste ih uzeli? Pretpostavljam da ih uzimate ako ih imate kod sebe? U tom slučaju trudnoća nije moguća. Ako ih ne uzimate a odnos je bio dva dana prije očekivane menstruacije trudnoća je isključena jer se radi o neplodnim danima.

Ana0007

Prvi put pijem tablete pa sad ne znam da li da nastavim i dalje to piti ili ne? Popila sam ih prekjucer i jucer.
A sto se tice menstruacije bila je 21.06 jos je nisam dobila.
Imam nekakve bolove kao da cu je dobiti ali nema nista osim nesto smedje vidim po ulosku.
Jel mi se bude sto desilo ako nisam popila pililu bas za vrijeme menstruacije?

Ichbin

Postovani, mozda ovo nije pitanje za vas, ali trenutno mogu samo ovako pitati. Uzimam yasmin i aspirin 100 preventivno jer u porodici imam dvt. Moji nalazi su uredni. Ginekolog mi je zbog toga preporucio da ne vadim umnjak. Zbog velikih bolova sam ga ipak izvadila, ali sam prestala da pijem aspirin. Kada mogu opet poceti uzimati aspirin? Ginekolog mi je trenuto na godisnjem, a stomatologu sam narucena tek iduci mjesec.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ana007, nastavite s uzimanjem tableta do kraja kutije. Dva do tri dana nakon zadnje tableta doći će menstruacija. Tijekom ovog ciklusa mogu se javiti oskudna (probojna) krvarenja. Nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ichbin, ukoliko nije bilo nikakvih komplikacija možete nastaviti s uzimanjem aspirina.

Ana0007

Stvarno vam se zahvaljujem na odgovoru. Znaci pri kraju tek cu onda dobiti menstruaciju. E sad me onda jos samo zanima
Dal radim onda pauzu od 8 dana? Kad potrosim tablete?
I primjecujem da mi ide jucer i danas nesto malo obilnije smedji odljev. Koliko dana ce to trajati? I sto to je uopce?

gabyzg

Postovani, imam pitanje. Pocela sam piti Yaz tablete 22.6.2018 prvog dana menstruacije. Spolni odnos sam imala 11 dan ciklusa (02.07.2018) i kondom je puknuo i nisam sigurna ni sama da li je bilo ejakulacije unutra. Tablete pijem odgovorno svaki dan u isto vrijeme, dogodi se da zakasnim 15 minuta a nikad preko toga. E sad danas ce mi biti 4 placebo tableta i ja jos nisam dobila prijelomno krvarenje pa se brinem, postoji li mogucnost trudnoce? Pila sam Logest godinu i pol prije yaza i uvijek sam menstruaciju dobila? Hvala vam unaprijed na odgovoru.

gabyzg

Pila sam Logest 1,5 godinu, prestala sam ih piti na 2mj. Pocela sam sa yazom 22.06.2018 prvi dan ciklusa i imala sam spolni odnos 11 daj ciklusa sa kondomom (uz tablete koje pijem odgovorno) ali je puknuo kondom, s tim da nisam sigurna da li je bilo ejakulacije... danas mi je 4 placebo tableta ali menstruacije se jos nije pojavila.. dali postoji mogucnost trudnoce? Oprostite ako su se postovi ponovili ali nigdje ne vidim svoj post? Nadam se brzom odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Ana007, nakon 21 tablete napravite pauzu od 7 dana. Tada će nastupiti menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana gabyzg, budući da ste počeli s tabletama od 1. dana ciklusa trudnoća nije moguća. Kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju krvarenja se smanjuju, a ponekad mogu i izostati.

Ichbin

Postovani, napravila sam pauzu od 2 mjsecea u uzimanju yasmina od ovog ciklusa sam opet pocela, ali opet imam produzeno krvarenje. Planiram ljetovanje i ovo krvarenje mi najmanje sada treba. Mogu li zaustaviti nekako?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju koje možete zaustaviti uzimanjem po dvije tablete kroz dva do tri dana.

tea_0507

Poštovani,
Naime, jucer oko 23 sata sam popila 12.tabletu Yaz-a, dakle drugi red, (inace pijem oko 18) no oko pola 1 u noći sam povratila, te kasnije dobila i proljev.
Nisam uzimala dodatnu tabletu jer je povračanje trajalo cijelu noć, radi se o virozi.

Te sam danas oko 17 sati popila iduću tabletu kako je i red, dakle 13.

Jesam li i dalje zaštićena ili sam pogriješila, šta napraviti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovnim uzimanjem tableta, a idućih 7 dana, za svaki slučaj koristite dodatnu zaštitu.

Ivana15091994

Postovani,

zbog upale zuba prepisani su mi klavocin i medazol.
Pijem kontracepcijeske Softine od drugog mjeseca.
Zanima me, utjecu li navedeni antibiotici na kontracepciju
te trebam li koristiti dodatnu zastitu?
Borim se vec dugo s gljivicama i uspjela sam ih konacno
iskorijeniti i sad se ponovno bojim da bi ih od navedenih
antibiotika ponovno mogla dobiti. Sto preporucujete koristiti
uz navedene antibiotike kako ih ne bi dobila?
Hvala na odgovoru. Lp