Home / Forum / Specijalizacije - medicina / Ginekologija i opstetricija / Kontracepcija, smedji iscjedak, krvarenje

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 9381

Broj poruka: 63668

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Kontracepcija, smedji iscjedak, krvarenje

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

vasicd

03.04.2013. 22:15

Postovani doktore,

Pocela sam da koristim kontracepciju, prvi put, kada sam dobila menstruaciju, ali ne prvog dana menstruacije, nego treceg, koristim je sve do danas, tacnije 9 dana.
Menstruacija, jaceg obima mi je trajala jedno 5,6 dana, medjutim, posle tih pet dana, pojavio mi se smedji iscedak, s vremena na vreme znaju se pojaviti i tragovi krvi, uglavnom nakon vrsenja velike nuzde.

Koji je uzrok? Da li je moguce da je to posledica koriscenja kontraceptiva,dok se organizam ne privikne?
Znaci vec 9 dana mi traje taj iscjedak, smedje boje, i s vremena na vreme zna se pojaviti i krv.
To mi se nije pre desavalo, dok nisam pocela koristiti sada tablete.
Koliko to najduze sme trajati?

Unapred Vam se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

04.04.2013. 10:00

Poštovana, normalno je to kad započinjete terapiju sa pilulama. Točkastog mrljanja može biti i cijeli ciklus i zato ne brinite.
Zaštita je sigurna. Već od iduće menstruacije stvari će se vratiti u normalu. Morate biti strpljivi.

vasicd

05.04.2013. 21:25

Znaci Vi smatrate da je normalno da se ima krvarenje? Nekada je taj iscjedak, a nekada ide krv, veceras je izasao i deo necega sluzavog i bas krvavog, i bas sam imala dosta kapljica krvi, kada sam isla u wc.

Lep poz i postovanje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

06.04.2013. 11:45

Kao što sam rekao.

vasicd

07.04.2013. 22:05

A, da li ce biti normalno, ako se to nastavi i prilikom koristenja druge kutije?
Da li mensturacije iskljucivo moraju doci u 7 dana pauze, ili mogu i da kasne?
I da li smo 100% zasticeni i u toj pauzi?

Unapred Vam hvala na vremenu.

zeekii

07.04.2013. 22:05

Poštovani,
zabrinuta sam jako. Zao mi je sto opet otvaram ovu temu, lakse mi je bilo kad sam citala prethodne postove i po mom zakljucku nebi trebala biti trudna ali opet... evo...
Prosle godine od 8mj pocela sam piti Dianu35, pila sam ih 6mj. Rekli su mi da imam neke sitne cistice kada sam bila na pregledu i UZV, nista strasno su rekli.
Mjesec dana sam ih prestala piti, dobila sam mengu, poslije otisla na pregled i UZV te jos uvijek cekam papa test sto je proslo vise od mj dana kako sam bila na pregledu.
Ginekolog mi je prepisao Ladynete20, pijem jos uvijek prvu kutiju, ostala mi je jos jedna za sutra. No maloprije sam primjetila smedji iscjedak pa me zanima zasto to odjenom ako bi mengu trebala dobiti tek za par dana. Da li ima veze mozda sa stresom i slicnim stvarima, previse zivciranja i tako? Nedavno sam bila i spolno aktivna ali pijem te kontracepcijske tablete i pazili smo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.04.2013. 09:25

Vasicd, ne moraju doći u toj pauzi. Svakako da ste zaštićena.

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.04.2013. 09:25

Zeki, sve je normalno. Popijte Lindinete do kraja. Smeđi iscjedak je znak da ćete uskoro dobiti menstruaciju.

vasicd

08.04.2013. 17:20

a, niste mi odgovorili, da li je normalno ako se krvarenje nastavi i tokom druge kutije?
jer poslednja dva dana, mi ide pretezno cista krv, tako da jednodnevni ulozak menjam vise puta na dan. Poput menstruacija koja prolazi, ta je kolicina krvi.
Da li je moguce da nije od tableta, nego da je nesto drugo u pitanju?
pre koristenja tableta bila sam na pregledu , i sve je bilo u najboljem redu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.04.2013. 23:40

Posljedica je uzimanja oralnih kontraceptiva. Ne brinite. Ako krvarenje tj mrljanje bude izraženo i pod drugim blisterom potrebno je zamjeniti pilule.

jankovic

12.04.2013. 21:20

Postovani, imam jpar pitanja pitanje, imam krvarenje vec od prvog dana koriscenja tableta, nekad kao tackice, a nekad i vise, cak i prilikom spolonog odnosa, ostale su mi jos tri do kraja kutijice.

Da li je moguce da se krvarenje nastavi i u sedmodnevnoj pauzi i da li je to u redu?

Da li se ono moze ponoviti i prilikom koriscenja druge kutije ili ce prestati odmah prilikom uzimanja prve tablete iz pakovanja?

i jos jedno pitanje, kada da ocekujem menstruaciju? poslednju sam imala 24og, a 26og sam pocela sa koriscenjem tableta.

Unapred Vam se zahvaljujem.

Babi185

12.04.2013. 21:30

poštovani doktore, pijem Yaz pilule oko godinu dana, imam još 11 pilula do kraja ovog blistera, međutim pojavio mi se jučer smećkasti iscjedak i danas malo krvav, imam pritisak u donjem dijelu trbuha, Da li da normalno nastavim sa pilulama i da li je to uobičajeno s obzirom na to da slične simptome nisam baš imala. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

13.04.2013. 00:00

Janković, to je normalno mrljanje koje se javlja tijekom započinjanja s uzimanjem pilula.
Može se rastegnuti kroz cijeli mjesec. Drugi mjesec se ne bi trebalo ponavljati.
Menstruaciju ćete dobiti 2-3 dana nakon zadnje popojene tablete.

Dejan Šakoronja, dr. med.

13.04.2013. 00:00

Babi nastavite do kraja blistera. Radi se o probojnom spoting krvarenju uzrokovano zbog uzimanja niskodozažnih pilula.
Tu i tamo se može pojaviti. Ne brinite kontraceptivna moć je očuvana.

vasicd

13.04.2013. 11:45

I jos samo jedno pitanje, koliko alkohol utice na smanjenje zastite?
U cetvrtak navecer sam popila casicu alkohola, a sinoc imala odnose, prvi put bez zastite, od kako sam pocela piti tablete?
Kolika je mogucnost da je zastita narusena?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

14.04.2013. 01:50

Poštovana, sa jednom čašicom svakako ne, ali sa akutnim opijanjem svakako da.

matea-01

08.07.2013. 16:50

Postovani,

pijem yaz tablete od 8.mj. prosle godine..ali nisam otisla na pregled nakon 6mj. uzimanja tableta jer mi je ginekolog u drugom gradu..Dosad je bilo sve u redu, ali se zadnja 2.mj. pojavio smedji iscjedak koji je najprije trajao samo jedan dan, a sada mi traje vec 5dana.. Zadnje tri menstruacije su mi nekako slabije.. I jos jedan problem koji mi se pojavio, a to je peckanje prilikom odnosa, ponajvise prilikom ulaska, nakon odnosa ako moram na wc pece me prilikom mokrenja ,ali kasnije prestane..znaci ne pece me nista inace nego samo za vrijeme odnosa, to mi se nije nikada dogadjalo. Pa me zanima o cemu se radi i je li nesto ozbiljno?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

pavojka

08.07.2013. 17:35

Poštovani doktore,
menstruacija mi je oduvijek bila redovna, ciklus mi traje 28 dana. Prošli mjesec menstruaciju sam dobila 3 dana ranije. ovaj mjesec, imala sam nezaštićen spolni odnos oko 18.dana ciklusa, nisam sigurna, uglavnom, odnos je završen prekinutim snošajem. Menstruacija mi kasni neka 3 dana sada, međutim uporno imam osjećaj da ću dobiti, i imam konstantan smeđi iscjedak. U posljednja tri mjeseca sam bila na dijeti, gdje sam smanjila unos hljeba i tjestenine, unosila mnogo voća i zelenog čaja , vježbala sam 3 puta sedmično te sam na taj način smršala nekih 15-ak kilograma. Interesuje me može li ovo krvarenje imati ikakve veze sa tom dijetom, ili da radim test na trudnoću? Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.07.2013. 23:00

Pavojka, svakako da je dijeta povezana s kašnjenjem menstruacije. Za svaki slučaj i test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.07.2013. 23:05

Matea radi se o spoting krvarenju zbog uzimanja pilula. Nastavite ih dalje uzimati. Zaštita je potpuna.