Kontracepcija, smedji iscjedak, krvarenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Menstruaciju ćete dobiti na bijelim pilulama. To je spoting.

Mibi114

Postovanje,danas sam dobila menstruaciju.Redovita mi je,ali je smede boje tj. nije krv nego vise kao iscjedak smede boje,jako gusto i tako vec cijeli dan.Imala sam spolni odnos nakon dugo vremena,ali za zastitom.Nemam nikakvih bolova.Je li opasno? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sutra će već izgledati kao prava menstruacija.

jednaTonka

Postovani doktore,
Menstruaciju sam trebala dobiti 19.12., medutim 13.12.se pojavio smedi iscjedak, dva dana je bio smedi iscjedak, sljedecih pet dana normalna menstruacija, poslije toga dva dana sve je bilo normalno, ali opet se pojavio smede crveni iscjedak! Svaki dan, ne u velikim kolicinama nego malim.
Trudnoca nije, radili smo test, kontracepcijske pilule nikad nisam pisala! Sto je to?! Jako sam zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda cista, endometrioza, polip ili sl. Savjetujem pregled i uzv

Pozdrav. Menstruacija mi je inace redovna svako 28-30 dana 5.11 i 2.12 decko je svrsio u mene 4 dana pred menstruaciju,da li imam potrebu da pijem ellaone. Pila sam je u Junu ove godine. Kolike su sanse za trudnocom? I ako se odlucim za ellaone,dali mogu od prvog dana mestruacije poceti sa yaz tabletama? Hvalaa

Kuglicaa

Dobar dan, zbog produljenih krvarenja dobila sam provera tablete da pijem od 10-25 dana po dvije od 10 mg. Terapija treba biti kroz 4 mjeseca. Inace nisam vadila nikakve hormone nego je to dr zakljucionakon pregleda i uzv ( predpostavka da su se malo hormoni uzbunili) Prvu terapiju sam zavrsila prije sedam dana i od juce se jedva nazire svijetlo smedji iscjedak... Znaci menstruacije jos nema. Nije mi jasno u cemu problem jer mi je receno da od tih tablete mora doci do krvarenja. Inace pregled i uzv je bio uredan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lekica prema opisanom ne treba.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kuglica do 10 dana treba čekati neki put da nastupi menstruacija.

Opet jaa ovako,danas sam tj u doku dana popila ellaona jer nisam smijela da cekam i da rizikujem. Veceras sam dobila menstruaciju,dali smijem poceti odmah sad sa yez kontracepcijom i hoceli odmah dijelovati ako pocnem uzimati??

sanidica

Postovani, pre godinu dana mi se ciklus malo " promenio " Naime uvek u vreme mendtr.ja dobijem smedji iscedsn koji traje 2,3 a nekad i 4-5dana a onda mi krene pravo krvarenje. Isla sam kod gin.rekla mi je da je sve u redu da nemam nikakve ciste da je to normalno, da nije nista strasno i da se opustim. Meni to i dalje traje... i sada kada pijem diane 35 zbog akni, u nedelju sam zavrsila drugu kutiju, meni je od subote vec krenulo skroz malo bledo braon da izlazi i cekam da krene prava krv za koji dan. Zbog cega to moze da se desava? Pre mi se nij desavalo. Nevezano za pilule, znam da uz njih moze biti tackastog krvarenja..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lekica djelovat će.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanidica ako ste bili na pregledu onda ne trebate brinuti.

Lijep pozdrav. Procitah da menstruacija prakticno prestaje kod uzimanja kontracepcije,ja prvi put uzimam kontracepciju i pocela sam pit na 1. Dan menstruacije,danas je 3 dan kako pijem i jos mi nije prestalo. Jeli to okei ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gdje ste to pročitali? To nije istina. Imat ćete menstruaciju ali slabiju i kraću.

Hvala vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

melika_20

Dobar dan,

ovako, ovaj mjesec u blisteru zaboravila sam popiti 10. i 11. tabletu ali sam ih popila sljedeci dan obadvije, taj dan sam pocela krvariti nakon toga ponove sam zakanisla popiti, popila sam je 10 sati kasnije, blister sam nastavila piti ali i dalje krvarim oskudno sa smedjim iscjedkom, ostale su mi jos dvije tablete da zavrsim blister, ali prije 5 dana pojavili su se bolovi u krstima i malom stomaku, ne mogu se nikako namjestiti. Bila sam i kod doktora vadila nalaze urina bilo je malo krvi u urinu, samo mi je propisao tablete za bolove i caj od brusnice, sa blisterom zavrsavam za dva dana, hocu li napraviti tu pauzu od 7 dana, da li je moguca trudnoca? sve se to nekako poremetilo :/
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite do kraja blistera a nakon toga pauza.
Ne radi se o trudnoći.

Kuglicaa

Postovanje,mene zanima slijedece...dobila sam provera tablete zbog produljenog krvarenja.Terapija 4 mj.2*10 mg(10-25 dana)Doktorici sam rekla da zbog ubrzanog lupanja srca pijem byol cor 1,25 i pola tablete norvasca za tlak.Nije mi nista odgovorila.Mene sad zanima dali je moguce da mi provera tablete uticu na tlak jer ga znam izmjeriti i ponekad bude 140/80 inace je bio najvise do 130/75.Neki kazu da gestageni kao provera tablete cak povoljno uticu na tlak.Inace sada pijem drugu turu terapije i jedino sto primjetim su bolne grudi kao pred menstruaciju.Mene zanima da li je i taj tlak reakcija na tablete ili je razlog sto sam malo u stresnom razdoblju.Inace imam 38 god.Molim vas da mi odgovorite i kazeze vase misljenje sto se tice i lijekova koje uzimam uz proveru.