kontracepcija,zabrana na temelu nalaza pv???

g_oga

poštovanje!
kontracepciju pijem dvije godine triqvilar tabl. sada sam radila krvne testove i nalazi su sljedeći:protrombinsko vrijeme-Inr 0,80,ref interval veći od 0,70
preporučene terapijske vrijednosti-inr 1,12, ref.interval 2,0-3,5!!!!
doktorica mi je zabranila bilo kakvu hormonsku kontracepciju zbog tog nalaza čak i mirenu!!!dali to znači da se moram javiti svom liječniku zbog problema s zgrušavanjem?
jetrene probe su mi uredne a i ostala krvna slika

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, poslušajte savjet svoje liječnice.
Mislim da se ne morate javiti liječniku jer kad prestanete uzimati kontraceptive faktori koagulacije će se vratiti u normalne vrijednosti.
Prekontrolirajte koagulogram za 3 mjeseca.