kontracepcijske pilule i proljev

Klaudija25

pijem diane 35 i jucer mi je bila 18 tableta popila sam ju u 19 h kao i inace medutim nakon sat vremena sam dobila proljev,oko 22 h sam popila tu istu tabletu ali iz drugog blistera,jesam li dobro postupila i jeli zastita od trudnoce smanjena zbog toga? i zanima me ako mi se to bude dogodilo jos koji put jel mogu uzimat tablete iz tog blistera iz kojeg sam sad uzela tu dodatnu tabletu ili moram piti iducu tabletu iz trenutnog blistera koji pijem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Zaštita je očuvana. Ubuduće uzimajte tablete iz rezervnog blistera svakako.

Klaudija25

zanima me ako nakon sto popijem tabletu imam normalnu stolicu a ne proljev jel to utjece na zastitu ili ne

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe-

mirraa93

Postovani ,pijem Diane 35.Danas kad sam popila 13-tu tabletu iz pakovanja nakon sat vremena imala sam proljev .Nakon toga sam popila drugu tabletu.Sad me zanima kad popijem ostatak pakovanja da li da uzmem 21. tabletu iz novog pakovanja ili da popijem samo ovih 20? I ako popijem samo 20 da li normalno pravim pauzu od 7 dana pa onda sledece pakovanje?I da li je potrebna dodatna zastita?
(Pokusala sam da stupim u kontakt sa svojim ginekologom ali zbog praznika zakazano mi je tek nakon 2 sedmice)

Unapred hvala

mirraa93

Izvinite sto vas bombardujem pitanjima zanima me jos da li je sadrzaj Diane 35 isti za svaki dan? Tj. ako slucajno popijem tabletu od petka npr. u srijedu da li ima neke veze?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite ih samo 20, pa onda sedam dana pauze.

Pufnizza

Poštovani.
Ovdje postavljam pitanje jer trenutno ne mogu doći do svog doktora.
Pijem Logest 2 godine. Sada, u 1. tjednu sam dobila teški proljev 2 sata nakon popijene pilule. Proljev se ponavljao nekoliko puta u toku dana i nisam pila dodatnu pilulu. Odnos sam imala dan prije, ali i poslije toga. Isto tako, pojavio mi se pojačani iscjedak nalik ovulacijskom. Je li moguće da sam trudna? Trebam li nastaviti piti karticu do kraja? Može li to naštetiti plodu?
Zahvaljujem na odgovoru. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste imati odnos sa zaštitom. Uzmite blister do kraja. Šansa za trudnoćom postoji.

micaa

Postovani,

Pijem novynette vec niz godina. U drugom tjednu uzimanja pilula sam unutar dva sata od uzimanja pilule imala proljev i uzela sam novu pilulu. Dva dana nakon toga mi se opet desio proljev unutar dva sata od pilule i ponovo sam popila drugu. Da li sam cijelo vrijeme zasticena ili moram koristiti dodatnu zastitu? I da li mogu normalno raditi pauzu od tjedan dana nakon popijene kutije ili samo da nastavim drugu kutiju piti?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Normalno radite pauzu na kraju blistera.

Latinovicz

Poštovani,

u prvom tjednu uzimanja pilula (6. dan) sam dvadesetak minuta nakon uzimanja pilule imala jednu proljevastu stolicu (do kraja dana ništa). Nisam uzela zamjensku pilulu, a sljedeća tri dana smo imali spolne odnose bez dodatne zaštite (osim prekinutog snošaja).

Je li moguće da je smanjena zaštita, tj. postoji li mogućnost trudnoće?

Srdačan pozdrav i hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umanjena je zaštita svakako, no nije bilo ejakulaciej pa ne trebate brinuti.

darwina

I da zaboravih još ..ja sam sada pila te pilule ujutro no sad mi je rekla teta u ljekarni da se kontracepcijske pilule piju navecer i neka ih od sad pijem navecer. Znaci ako sam ih pila u 9 ujutro danas,sutra pijem navecer. Hoče li tu biti kakvih problema pošto je velik razmak izmešu dvije tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svejedno kad ih uzimate. Ovaj ciklus nastavite uzimati ujutro a od sljedećeg blistera ako želite promjenite vrijeme uzimanja.

logestina183

Pozdrav. Pijem logest kontracepcijske. Nakon devete popijene pilule sam imala proljevastu stolicu i popila sam drugu pilulu. Posto cu sada piti pilule 20, umjesto 21 dan, zanima me da li da radim normalno pauzu ili ne? Takodjer, posto sam sa pilulama uvijek zapocinjala petkom nakon sedmodnevne pauze, a zavrsavala cetvrtkom,ako sad radim pauzu, pocinjem u cetvrtak?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite uobičajenu pauzu i zatim nastavite s uzimanjem kao i dosad. Ovaj ciklus će se skratiti za 1 dan ali učinkovitost se neće smanjiti.

logestina183

Znaci pravim pauzu od osam dana, zapocinjem i dalje u petak uprkos skracenom ciklusu? Izvinite na provjeravanju, ali bih da sam sigurna..

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon zadnje pilule napravite pauzu od 7 dana i zatim 8. dana nastavite s svakodnevnim uzimanjem.

Medicus123

Poštovani, pijem Microgynon 30,dan drugi.
Danas sam popila pilulu u 13:00h, a u 16:00h sam imala manju dijareju.
Zanima me trebam li popilti dodatnu pilulu i koliko je potrebno vremena da se pilula apsorbira...