kontracepcijske pilule (lindynette)

rory1231

Poštovani,

ginekologica mi je danas prepisala kontracepcijske pilule lindynette. Ovo je prvi put da ih uzimam. Menstruaciju sam dobila u subotu (u malim tragovima) i onda cijeli dan ništa sve do idućeg dana kada je ona krenula. (Ginekologica mi je rekla da za prvi dan računam nedjelju). Rekla mi je da pilule mogu piti sutra (3.dan ciklusa) i da zaštita vrijedi od 7 dana konzumiranja tableta. Zanima me je li to onda stvarno sigurno ili nije odnosno hoću li nakon tih 7 dana imati siguran zaštićen sex ili ne... (pitam Vas, jer ako to ne djeluje tako onda ću pilule početi piti idući mjesec..)

Hvala na odgovoru unaprijed.

rory1231

i da...još nešto.
Svaki dan pijem dvije tablete na dan za kosu kožu i nokte (solgar skin nails and hair)....
jel moguće da te tablete umanjuju zaštitu? (ako pijem i to i kontracepcijske)
pitanje je vjerojatno glupo,ali stvarno još nikad nisam uzimala kontracepcijske, pa zato vas pitam,jer sam zaboravila pitati svoju ginekologicu. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vitamini ne umanjuju zaštitu. To što vam je rekla vaša doktorica je sve

rory1231

Doktore, uzela sam dvije pilule do danas (danas je treca na redu) ....jucer i danas imam jake grceve u stomaku.
Ne stalno vec privremeno. Procitala sam da je to jedna od mogucih nuspojava te da se u tom slucaju obratim lijecniku... je li to normalno zbog promjene balansa u hormonima pa da pilule bastavim uzimati dok se tijelo ne privikne na njih ili je to opasno pa da ih prestanem piti? Rijec je o lindynette pilulama. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Nastavite s uzimanjem.

maimai

Poštovani,
koristim lindynette30 4.kutiju i menstruacija se pojavila nakon popijene 11. tablete 4.kutije a ne u pauzi koja treba biti za 9 dana.Mjesec prije je trajala 2 dana unutar pauze od tjedan dana.Tablete uzimam redovito po uputi i prije uzimanja sam imala neredovite cikluse i 2 poroda 2012. i 2014. Da li je uranjena menstruacija razlog za zabrinutost ili se organizam još privikava na hormonalnu terapiju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije se radilo o menstruacije već o probojnom krvarenju uz pilule. Nastavite uzimanje po shemi dalje.