Kontracepcijske pilule na B listi?

ivonajuri

Već dulje vrijeme koristim iste kontracepcijske pilule. Dobila sam obavijest sa portala kompare.hr da se sa određenim tipom dopunskog zdravstvenog osiguranja, nekim koje pokriva B listu, mogu dobiti određene kontracepcijske pilule besplatno. Ovdje je link koji su mi poslali: https://kompare.hr/osiguranje/dopunsko-zdravstveno-osiguranje/
Možete li mi objasniti o čemu se radi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Točno je.Uz policu dopunskog osiguranja neki osiguravatelji daju i mogućnost besplatnih lijekova sa B liste pa tako i oralnih kontraceptiva.
Savjetujem da malo proguglate i vidite sami koji su to osiguravatelji.