Kratka menstruacija

joo4

Pozdrav, imam 20 godina i menstruacija mi uzasno kratko kraje, uobičajno 1 dan da se može reć da je obila a vec drugi dan potpuno oslabi i nestaje i tako svaki mjesec. Jednom kad sam htjela donirat krv rekli su mi da ne mogu radi kila i da postoji moućnost da će mi menstruacija nestat ako se ne udebljam. Imam 49 kila a visoka sam metar i 66.Zanima me imam li razloga za brigu i trebam li ić liječniku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako otiđite ginekologu da se ustvrdi koji je uzrok tome.

nina031

Poštovani doktore,

Imam 20 godina. Pilule sam prestala piti krajem svibnja, tj. prije 6 mjeseci. I otad mi je menstruacija svaki mjesec sve kraća. Prva dva dana bude normalna, 3. dan je uopće nema da bi se 4. i 5. dan vratila u jako malim količinama. I svaki mjesec je ima sve manje. Jel to možda posljedica prestanka korištenja pilula? Jel normalno da toliko dugo onda imam posljedice?

Hvala puno!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije posljedica prestanka uzimanja pilula. Savjetujem pregled i uzv pregled.

Ana214

Postovani!

Imam 22 godine.Prosli mjesec menstruacija mi je kasnila par dana ali je dosla (umjesto 3.11 dobila sa 9.11)i bila je nesto malo oskudnija nego inace..!Ovaj mjesec dosla je 1.12 ako se to moze nazvati menstruacijom jer kolicinski je i nema bas puno samo po neka kapa ili ponekad se desi da ima nesto vise i to je to...Neznam je li to mozda znak za nadolazecu menstruaciju ..?Pila sam antibiotike prosli mjesec (XICLAV 1000mg)i tablete protiv bolova pa nez moze li to utjecati na menstrualni ciklus i za ovaj mjesec..Odnose sam imala 3 puta u ova dva mj i to je bilo sa zastitom i koliko ja znam sve je bilo uredu!Zanima me Vase misljenje je li normalno ovakvo odstupanje kad je menstruacija u pitanju,ustavari da li je normalno da se to desi ponekad?Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se nije radilo o menstruaciji. Ista će nastupiti vjerovatno na vrijeme.
Vjerovatno je posljedica upale.

leaibruno

Postovani,
Imam 19 godina i prvu menstruaciju sam dobila s 12 godina. Uvijek sam imala redovite cikluse i mestruacija bi trajala 6-7 dana. Unazad dva, tri mjeseca menstruacija mi je sve kraca, odnosno i dalje traje 6 dana s time da je obilnije krvarenje samo prvi i drugi dan nakon toga tek nesto sitno, tek toliko da bi imala potrebu za dnevnim uloskom. Zanima me trebam li brinuti ili je normalno u mojim godinama da mi se ciklus mijenja. Spolno sam aktivna, a u zadnjih par mjeseci izgubila sam nekoliko kila i sada imam svega 44 kg a visoka sam 163 cm. Moze li i to biti uzrok ovakve menstruacije? Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Gubitak kilograma svakako može utjecati na obim i trajanje menstrualnog krvarenja.

xxxselma

Postovani,imam 27 godina i jedan porod prije 7 godina, sve normalno, ne koristim nikakvu kontracepciju, ciklusi su mi redovni na 26 dana i uvijek menstruacija traje 7 do 9 dana.zadnja dva mjeseca menstruaciju dobijem redovno medjutim traje samo 1 dan prvi dan je jako obilna drugi dan potpuno nista.imam bolove oko pupka i u krstima ali ne pretjerane i neizdrzive.radila sam test na trudnocu negativan je.mozete li me savjetovati jer sam kod svoje doktorice narucena tek za 1 mjesec,navodno nije hitan primjer.da li trebam biti zabrinuta?unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
menstruacije ne moraju uvijek biti istog trajanja i intenziteta. Nekada se sluznica maternice odljušti u jedan dan. Preporučio bih da učinite hormonski status.