kratka menstruacija

nevena.a

Imam jako kratke ,po najvise tri dana i alo obilne menstruacije.ima li to veze sa losim jajnim stanicama ili sa sterilitetom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

adsel16

postovani do sad mi je menstruacija bila redovna na svakih 25 - 30 dana, imam redovne spolne odnose bez zastite. medjutim zadnje tri menstruacije ako to mogu nazvati tako jer su se desavale u roku od oko mjesec i pol. naime dosla je 17.03 i nakon toga za 12 dana ponovo odnosno 29.03 trajala je 4 - 5 dana i opet je dosla 13.04 sto znaci za 15 dana. ako ne bih racunala krvarenje koje se desilo 29 onda bi ova menstruacija bila u redu, al ona je traja 3 dana, znaci od sinoc nista zanima me koliko je to normalno i imam li razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
krvarenje 29.3. je moglo biti ovulacijsko (obzirom na datum). Menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Preporučam da učinite test na trudnoću i ginekološki pregled da bi se točno ustanovilo zbog čega je došlo do neuobičajene menstruacije i da li je krvarenje 29.3 zaista bilo ovulacijsko.

adsel16

Hvala Vam. Imam jos jedno pitanje za vas, vec sam vam rekla da se bio samo smedji iscjedak koji se primjetio samo nakon brisanja papirom, ali imala sam spolni odnos i pojavilo se malo krvi , sta mislite da bi mogao biti uzrok tome, a odnos nije bio bolan ni grub. ginekoloski pregled cu svakako obaviti ali dugo se ceka na termin. hvala i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
preporučio bih da učinite test na trudnoću. Krvarenje može biti zbog hormonskog poremećaja, ovulacijsko, implantacijsko, uslijed mehaničkog oštečenja rodnice ali i uslijed trudnoće.

maslacak123

Postovanje, imam jedan problem; pijem kontrac. Pilule belara vec godinu i pol. I sada, dogodilo se sljedece, prosli mjesec sam normalno dobila, nekad mi budu oskudnije ali sada sam imala osjecaj da je jos vise i trajala je samo 2 dana (inace bar 3-4)ovaj mj sam dosla i raditi na more, bilo je dosta stresa i zamijenila sam 2dana sa pilulama popila sam cetvrtak a trebala utorak, ali citala sam da to nije problrm i popila dalje po redu, ja i decko koristimo metodu prekinutog snosaja ali nikada ne riskiramo do kraja, pazimo, ali sada nas strah jer je menga bila.oskudnija, da nije lazna i inace otkako pijem pilule dolazi mi nedjeljom a sada je dosla dan ranije, subotu i skroz malo je bilo, bolio me trbuh i imala sam sve predmenstrualne tegobe (bolne grudi-prestalo je, nadutost itd) molim vas pomagajte nisam valjda trudnaaa! I nadam se da ako sam dva puta popila sat dva poslije da nije to problem!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Ako s uzimanjem tableta niste kasnili više od 12 sati kontracepcijska zaštita se nije smanjila. Krvarenje kod žena koje uzimaju kontracepciju je oskudnije i nije uvijek istog intenziteta i duljine trajanja.