Kratka menstruacija

Drea48

Poštovani, pisala sam vam pre par dana, ne znam sada da li ćete se setiti, uglavnom kako sam imala prvi put odnose i da nije svršio ali posle toga sam imala bolove itd. Javilo se posle toga par kapljica i posle sam dobila mens, tačnije u petak, i bila je čudna.. Evo danas mi se završava.. Jel i dalje mislite da ne postoji mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna.

Zabrinuta5575

Poštovani,
Vec nekoliko godina redovito, bez preskakanja, pijem Yazz tablete zbog PCOS i ne ovuliram (zadnja kontrola krajem 7. Mjeseca, vadjeni hormoni plus ultrazvuk). Nisam imala odnose godinu i pol. Prije 10 dana sam imala nezasticeni odnos bez svrsavanja u rodnicu. Menstruaciju sam dobila 15.8. u 9h (kako sam i ocekivala zbog tableta). Prvi dan je bila uobicajena, noc je bila s jacim krvarenjem i iduci dan (danas) vec prestaje i krvarenje je beznacajno. Moram napomenuti da sam prvi put u zivotu pila i velike kolicine kave u posljednjih tjedan dana. Mislite li da postoji mogucnost trudnoce unatoc kontracepciji i izostanku ejakulacije u rodnicu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće budući da uzimate oralnu kontracepciju. Kod žena koje koriste oralnu kontracepciju menstruacije su puno oskudnije nego obično, a ponekad mogu i izostati.