krvarenje

san1971

Poštovani, dva dana nakon redovne menstruacije, pri odnosu pojavilo se krvarenje (neobilno) koje ne prestaje već 8 dana. Ginekološki pregled je pokazao miom na prednjem zidu 15 mm, polip 13 mm, na lijevom jajniku cista 42 m. Papa nalaz uredan. CA 125 - 15,58 ; HE4 - 47,22 ; Roma index (premenopauza) 6,6 ; Roma index (postmenopauza) 11,2. Nisam dobila nikakvu terapiju, već savjet da pratim da li će krvarenje prestati do sljedeće menstruacije. Molim vas za mišljenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je vjerovatno zbog vodene ciste na jajniku.
Osobno bih vam dao gestagene da stane krvarenje.

@marijaana123

Poštovani, imam redovite zasticene spolne odnose. Zadnju menstruaciju sam imala 9.11. I ciklus mi traje 30 dana. Prije dva dana sam krvarila nakon odnosa, mislilla sam da je u pitanju menstruacija jer sam trebala dobiti za 4,5 dana, ali je bilo malo krvarenja, krv je bila crvena i sutradan nije bilo nikakvog krvarenja. Što je u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje od odnosa, loša funkcija žutog tijela ili nešto slično. Točan uzrok ne mogu znati.