Krvarenje

tiko

Poštovani doktore, već sam Vam pisala nedavno u vezi oskudne menstruacije. Naime dobila sam nu 24.7.,a prije nje imala sam 3 zaštićena odnosa sa kondomom i prekinutim snošajem. Dobila sam ju na vrijeme no trajala je 3 dana, a 4. I 5. Dan slabije. Rekli ste mi da trudnoću mogu isključiti no počele su me bolit grudi i učestalo sam mokrila iako je to možda posljedica prehlade napravila sam test prije 4 dana koji je pokazao negativno (clearblue digital). No danas tokom mokrenja na papiru sam primijetila sukrvicu i dodatno se uplašila pa me zanima dali mi možete reći koji je razlog tome. Iduću menstruaciju bi trebala dobiti 22.8. hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda ovulacijsko krvarenje. Mislim da ne trebate biti zabrinuti zbog toga.

panika0705

Poštovani,

ne znam da li sam na pravom mjestu, ali možda mi možete pomoći. Jučer ujutro sam imala intezivniji spolni odnos nakon čega sam primjetila da mi je mokraća tamnije boje (narančasta nekako, čini mi se kao da u prvom mlazu možda ima malo krvi iako nisam sigurna ni da li je iz rodnice ili baš iz mjehura) te mi je jutros još uvijek tako. Nema tragova krvi ni na papiru ni na gaćicama. Ništa me ne boli i moram napomenuti da prije toga nisam imala nikakvih problema. Menstruacija mi je završila 14.8. Zabrinuta sam jer ne znam što bi to moglo biti. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom u obzir dolazi hemoragijski cistitis uuzrokovan grubljim odnosom. Uzimajte dovoljno tekućine i apstinirajte od odnosa neko vrijeme.

pam12

Poštovani već sam vam pisala o prečestom krvarenju i pojačanoj dlakavosti. Preporučili ste mi da izvadim hormone, no doktor me uvjeravao da to nije potrebno i kako imam policistične jajnike sasvim je normalno da mi je menstruacija neuredna... Dakle prije mi je ciklus trajao 27. dana, no sada sve kraće i kraće. Većinom imam nezaštićene odnose, Od lipnja su ciklusi od 15.-20. dana. Rujan od 14.do19. i onda od 28.9 do 7.10. U listopadu sam opet krvarila od 11.-25. tokom krvarenja sam otišla kod ginekologa koji mi je dao tablete Duphaston, pila sam ih 2. tjedna. Rekao je da je sve u redu i kako je u mojoj situaciji normalno da tako krvarim, ali ako bi se ponovilo još jednom krvarenje od 15 dana da će mi prepisati terapiju. Nakon uzimanja tableta dobila sam 12.11.-17.11. Onda sam dobila 16. 12-24.12. Spolni odnos sam imala 3.1., odmah sljedeći dan sam počela krvariti do 10., Spolni odnos sam imala 19., i opet počela krvariti sutra dan, krvarenje traje i danas. Prije nisam obraćala pozornost na to da mi poslije onosa počne krvarenje, ne znam ima li to ikakve veze, i trebam li opet ići kod ginekologa ili ne? Stvarno ne znam što nije u redu, ginekolog nije ništa drugo rekao osim pol.janika.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko imate ultrazvučno verificirane policistične jajnike bilo bi poželjno učiniti hormonsku obradu. U sklopu sindroma PCOS idu i promjene u hormonskom statusu. Obzirom na pojačanu dlakavost može se pretpostaviti da je kod Vas povišena razina androgenih (muških) spolnih hormona. U tom slučaju preporučljivo je uzeti kontraceptiv s antiandrogenim djelovanjem.