Krvarenje 14 dana posle ciklusa

StrawberryCupCake

Postovani doktore,

Veoma sam zabrinuta s obzirom da sam menstruaciju dobila 10 dana ranije na putu i sada nakon tacno 14 dana dobila sam vanmenstrualno krvarenje. Krv je malo svetlija no ona od menstruacije. Morala sam staviti ulozak jer mi krv i dalje malo ide i sada je tamnije crvene boje.
Da li ovo znaci da sam trudna (imala sam zasticene odnose i ne pijem nikakve kontraceptivne pilule) ili je problem drugacije prirode? Nikada mi se ovo nije desilo ranije.
Uplasena sam jako jer samo razmisljam o tome da je nezeljna trudnoca u pitanju (verovatno bi svako zensko prvo na to pomislilo).
Nemam nikakve bolove trenutno samo par akni koje mi inace izlaze u ovulaciji.

Hvala unapred!

StrawberryCupCake

Biću preciznija sada, nije 14. dan već 16.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o bezazlenom periovulacijskom krvarenju.

StrawberryCupCake

Hvala Vam na odgovoru.

Krvarenje mi i dalje traje i malo je obilnije i izgleda kao menstruacija. Boleli su me i jajnici- kao kada treba da dobijem (sada vise ne do duse), osecam se malo osamuceno. Dakle to se samo desava normalno zbog ovulacije (jer nije nikad ranije) ili moram otici ginekologu (a bila sam pre malo vise od mesec dana)? Trudnoca se iskljucuje?

StrawberryCupCake

Imam jedan update. Naime krvarenje mi se nastavilo i tokom današnjeg dana. Krv sveža. Nije odliv ali ima podosta tako da koristim uloške... bole me jajnici. Boleli su me juče i bole me danas (kao kad dobijam menstruaciju). Prošlo je 8 dana od odnosa (koji po meni nije bio rizičan, no nikada se tako nešto ne može s sigurnošću tvrditi) i uradila sam test i bio je negativan. Zašto krvarenje i dalje traje? Da li je moguće da to može biti trudnoća? Prestravljena sam blago rečeno.

Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne mogu znati. Otiđite sutra ginekologu da se ustvrdi uzrok krvarenja

StrawberryCupCake

Znam, naravno sad. Otišla sam i zaista sam očekivala neki odgovor, tj. razlog ali ništa. Dobila sam Dovicin, kapi za zaustavljanje krvarenja, vitamin C i gvožđe. Dala mi je takođe uput za kiretažu ukoliko mi ne prođe krvarenje nakon nedelju dana (to me je načisto zbunilo- zbog čišćenja krvi ili odstranjivanja ploda u slučaju trudnoće?).
Zaista ne znam šta da mislim.. čak nije ni isključila mogućnost trudnoće iako sam joj pokazala negativan test i pregledala me je, Možda je rano to utvrditi nakon 9 dana? Mene zanima da li ovo može imati veze sa tim? I ako ne koji bi drugi razlog bio?
Krvarenje se sada smanjuje iako je i dalje prisutno samo što me sada unutar vagine pecka desni zid...

Oprostite što oduzimam Vaše vreme. Pišem Vama jer imam više poverenja u Vas nego u bilo kog ginekologa ovde...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost nemam vaš ginekološki i uzv nalaz da bih vam mogao odgovoriti više.
Kiretaža se u vašoj dobi ne radi.
Krvarenje je vjerovatno disfunkcijsko i zaustavlja se hormonskom terapijom.

StrawberryCupCake

Bila sam na ultrazvuku. Nalaz je ovakav: Uterus u AVF homogen i veličine 57x24x39 mm bez mioma. Endometrijum tanak, debljine oko 1,7 mm. Desni jajnik beličine 28x18mm. Levi jajnik veličine 25x19mm. Oba jajnika su policistične strukture (rekla mi je da su to sitne cistice i da ih više ima na desnom). Rađen UZ 12 dana posle odnosa.
Krvarenje mi se zaustavilo, malo braon samo ima iscedak. I dalje me bole jajnici kao kad treba da dobijem ili kao kada imam upalu jajnika. Možda je to krvarenje zbog upale nastalo? Zaista mu i dalje ne znam uzrok.

Popila sam dovicin i pijem gvožđe. Pitanje je- Kada da očekujem sledeći ciklus s obzirom da sam ovo krvarenje dobila nakon 16 dana? I da li bi na ovom ultrazvuku mogla da se utvrdi trudnoća nakon 12 dana pošto mi je rečeno da uradim Beta test, a po ovome gledano endometrijum je puno tanak?

I da li imate neku preporuku, neki lek ili neki čaj za smanjivanje bolova u jajnicima?

StrawberryCupCake

I da. Papa test je rađen pre mesec dana. Bio je u redu, bila je samo šesta grupa sekreta Candida Albicans, tretirana pre i posle menstruacije Neopenotranom Forte. Za problem od ranije koji me je godinama mučio (cistitis) propisan mi je Baktrim od strane urologa posle odnosa sat vremena i jutro posle pre neka dva meseca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radilo se o disfunkcijskom krvarenju. Nikako se ne radi o trudnoći.
U dogovoru s vašim liječnikom sugeriran korištenje kontracepcije jer vam se takva stvar može ponoviti.

Lucija1907

Postovani ukratko rodila sam 23.01. Krvarila do 25.02. Te ponovo prokrvarila 01.03. Krvarila do 16.03. (Krvarenje popraceno jakom glavoboljom te bolovima u donjem djelu trbuha i leda) Te danas vec treci dan imam smedi iscjedak i krvavu sluz??!!! Molila bih za strucno misljenje te savjet?!!unaprijed se zahvaljujem!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na dugotrajno i neregularno postporođajno krvarenje te simptome koje navodite preporučio bih da napravite ginekološki i ultrazvučni pregled ne bi li se ustanovio razlog (zaostali komadić posteljice, npr.)

Lucija1907

Poštovani po ultrazvuku nema nikakvih komadića posteljice a meni je prestalo krvarenje te se nakon spolnog odnosa sa suprugom ponovno pojavilo

Missy21

Poštovani,
Dosad sam imala uredne menstruacije, zadnja mi je bila 12.2.-17.2 i ciklus je trajao po 29-32 dana. No, 3.3. sam primijetila krvarenje koje je bilo slabije. Bojim se da se ne radi o implantacijskom krvarenju jer trenutacno ne zelim trudnocu. To slabije krvarenje trajalo je do 8.3. i menstruacije jos nema. Imam redovite nezasticene odnose, no nikad ne dođe do ejakulacije u meni. Koristimo metodu "prekinuti snošaj". Recite mi molim vas, jel se radi o spotingu, implantacijskom krvarenju ili neurednom krvarenju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lucija1907,
ukoliko se krvarenje javilo nakon spolnog odnosa radi se o kontaktnom krvarenju. Moguće da se radi o blažim ozljedama rodnice uzrokovanoj mehaničkim putem, cervikalnoj displaziji (ranici) vrata maternice, klamidijskoj ili nekoj drugoj bakterijskoj infekciji, gljivičnoj infekciji, polipima rodnice ili vrata maternice. Preporučio bi da učinite papa test i briseve.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Missy21,
prema navedenom moguće je da se radi o ovulacijskom krvarenju, ali da bi bili sigurni da nije implantacijsko (za koje mislim da je prerano) učinite test na trudnoću.

Gea92

Postovani,
Na terapiji sam kontraceptivnim pilulama vec 3 god unazad zbog PCOS. Na Belari zadnjih godinu dana. Do sada je sve bilo uredno, da bi se pre 2 dana javio smedji iscedak, a danas vec sveza, svetla krv, u manjim kolicinama, ali ipak za dnevni ulozak. Inace je iscedak poceo 16. dana ciklusa. Nisam preskocila niti jednu pilulu. Jedino bih napomenula da sam bas u to vreme bila u solarijumu, pa ne znam da li ima veze sa tim, i da li krvarenje znaci da je zasticenost narusena? Unapred zahvalna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju i ukoliko ste redovno uzimali tablete nema razloga za brigu. Ako bi se krvarenje ponovilo svakako posjetite svog liječnika.