Krvarenje nakon mjesecnice

scro

Postovani,
menstruaciju sam dobila nakon 21 dan (ciklus je inace redovit). Trajala je pet dana, ali nesto manjeg intenziteta nego inace. Od sestog dana primjetila sam svijetlocrvenu kapljic-u/e ili jako malo krvarenje i to sad traje cetiri dana. Pokusavam zatrudnjeti pa me zanima da li mozete pretpostaviti o cemu se radi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu. Ciklus na 21. dan vjerovatno je anovulacijski pa je i krvarenje disfunkcijsko.
Sugeriram pregled i UZV.

Hejhoj123

Postovani,

Menstruaciju sam imala, dosla je ocekivano, trajala je 7 dana i bila je obilna kao i inace. Prije mjesec dana imala sam upalu mokracnih kanala, pila sam dvije ture antibiotika. Prosli mjesec i sad sam sredinom ciklusa (14.-15. Dan) primjetila par kapljica krvi na dnevnom ulosku. Prije nikada nisam imala krvarenja van menstruacije, a kod ginekologa sam bila 8.6. i bilo je sve uredno. Trebam li se brinuti?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju.