krvarenje u trudnoci

Ivy555

Postovani!molim vas za zurnu pomoc i odmah na pocetku se ispricavam radi malih slova i gresaka u pravopisu ali pisem na mobitel..trudnica sam u 11.tjednu trudnoce..od samog pocetka trudnoce sam na bolovanju obzirom da sam imala tahikardije a inace patim od njih..od prvog do drugog mjeseca bilo mi je uzasno imala sam sve simptome,mucnine niski tlak zatvori nadutost uzas...da bi mi oko 7 tjedna otkrili ureoplazmu i dobila sam sumamed geonistin i utrogestane.obzirom da sam nakon prvog uzimanja antibiotika imala nispojave te su izazvale tahikardiju opet sam imala posla s hitnom doktor mi je prekinuo terapiju i ostavio mi jedino utrogestane. Njim stavljam dva puta na dan po dvije, no medutim danas sam prokrvarila,onako pun dnevni ulozak a krv je bila svjeza crvena.otisla sam na hitnu i pregledali su me utvrdili da je s bebom sve ok...dok sam isla doma na ulosku nije bilo nista no kad sam isla mokrit i obrisala se opet sam imala krv..nazvala sam hitnu u petrovu gdje mi je doktor rekao da se ne uzrujavam da samo lezim i mirujem a da dodem ako cu imat obilno krvarenje ili jake bolove (sto sada nemam).rekla sam ok,ali svejedno sam jako zabrinuta jel vidim krv svaki put kad ae pomokrim i obrišem...jos napomena kako mi je doktorica na hitnoj rekla da nastavim koristiti utrogestane vaginalno a doktor kojeg sam zvala rekao je da ih pocnem koristiti oralno..e da..inace za terapiju pijem ormidol 25 mg ujutro i to su mi savjetovali privatno obzirom da sam sve preglede napravila prije trudnoce nisam htjela da lijek steti bebi a danas mi doktorica na hitnoj kaze kako ormidoli nisu dobri u trudnoci...sutra idem kod kardiologa pa cu vidjeti ali molim vas savjet u vezi ovog krvarenja jel me jako strah...kad da reagiram i kada ce to prestati...molim vas za odgovor i unaprijed vam se od srca zahvaljujem....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što vam je rekao kolega u Petrovoj. Mirujte, ležite, odmarajte, koristite Utrogestan u rodnicu, ne imajte odnose i ne dižite se iz kreveta dokle god krvarite.
Za 10 -tak dana otiđite na kontrolni pregled i UZV.

Ivy555

Hvala Vam na odgovoru.Moram napomenuti kako sam danas zvala svog ginekologa i on mi je rekao da utrogestane uzimam oralno 3 x 1, i da u slucaju krvarenja il bolova odem odmah u bolnicu..evo cijeli dan lezim i cim sam tako krvarenja nema.. i samo da napomenen kako sam bila kod kardiologa danas i rekao mi je da dalje pijem ormidol 25 mg na dan,normabel po potrebi u alucaju tahikardije.I imam jos jedno pitanje obzirom da imam česte tahikardije da li je preporucljivo da idem na carski rez i tko to treba dati preporuku,odnosno donijeti odluku?hvala puno

Ivy555

Opet ja..situacija se mijenja iz dana u dan...sada kapljice krvi nalazim na ulosku i dok lezim a danas kad sam se probudila na ulosku je bio kao komadic tkiva..jako malen, ali bas tvrda neka masa.ne znam da li da idem na hitnu. sad(( zanima me samo od cega moze doc do tih krvarenja,da li je mozda sluznica ostecena zbog stavljanja vaginaleta il je to mozda jel se posteljica vezuje s maternicom,ili nesto trece? Napominjem kako danas imam i malo bolove u podrucju jajnika,nista strasno i neposnosljivo ali dovoljno da osjetim....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirujte i koristite utrogestan u rodnicu. Još će nekoliko dana biti smeđi iscjedak dok se hematom ne izdrenira.
U bolnicu se javljate samo u slučaju svježeg krvarenja.
Tahikardija nije indikacija za carski rez. Terapija koju ste dobili umirit će istu.

Ivy555

Hvala na odgovoru samo voljela bi napomenut kako nemam hematom,obzirom da ga ultrazvucnim pregledom nisu nasli a ova krv koja mi povremeno curi je svjeza crvena krv nazalost nije smedi iscjedak sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vidjet ćete kako će se dalje razvijati stvari.

ana2707

poštovani, prokrvarila sam u 8.tjednu, hematom. Terapija Duphastonom 3x2 i mirovanje. Prva 2 tjedna sam iskljucivo ležala, poslije sam šetala, kuhala, ništa fizički. Jučer, 13+3 tt imala sam pregled, doktorica je vidila da je hematom smanjen, smanjila mi terapiju na 3x1. Novih krvarenja nije bilo.Od ponedjeljka sam se odlučila vratiti raditi. Radi se isključivo o uredskom poslu. Vožnja na posao 10 min. Danas čujem od prijateljice koja je bila u istoj situaciji kako to nije pametna odluka, i kako sjedenje u uredu također nije dobro. Doktorica se nije tolko protivila povratku na posao i već mi je zatvorila bokovanje. Sad sam u strahu, zanima me jel to sjedenje stvarno tolko opasno? Ako je ima li neki položaj u kojem bi to bilo bolje (npr podignute noge)? Imate li neki savjet? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je ginekologica odobrila nema razloga da sumnjate.

Ivy555

Evo danas sam bila na redovnom pregledu iako sam zadnja 2 dana opet malo krvarila,ali nisam panicarila jel je bilo malo i smeckaste boje..No danas mi je ginekologica rekla kako je to je mi je posteljica skroz do ušća??? Moram priznat da nisam shvatila sto je tocno rekla pa Vas molim za objasnjenje i da li to predstavlja opasnost za bebu? Hvala Vam puno!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko nisko? U mm? Koliko ste tjedana trudna?

Ivy555

Nije mi nista konkretno rekla sad danas sam 12+6

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirujte i koristite gestagene.

blaza1609

Evo ovako zadnju menstruaciju sam imala 31.10. Inace Imam redovno od samog pocetka. Zadnju menstruaciju sam trebala imati 28.11 ali je nisam dobila i 15.12 sam napravila test za trudnocu koji je Bio pozitivan a prije Toga su se pojavljivali i neki simptomi trudnoce kao Npr vrtoglavica i mucnina sto je Test i pokazao. Medjutim 17.12 mi se pojavilo lagano krvarenje( 2 puta i to samo pri odlasku na toalet) bez bolova to krvarenje se nastavilo i jucer ali jace nego predhodni dan i bolnije ali javlja se kao zaostala menstruacija (u ugruscima i jako tamna ali i bolna je) dali je to opasno ili je to normalno da se dogodi. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se svakako na hitnu ginekologiju. Sve opcije su moguće od krvarenja u ranoj trudnoći , inkompletnog pobačaja, vanmaternične trudnoće.
Bez pregleda i UZV-a možemo samo nagađati.

Ivy555

Danas sam bila na ultrazvuku i nisu mi rekli nista koliko je posteljica nisko samo neka strogo mirujem ali kao da se ona jos formira do 20.tjedna i da samo i dalje koriatim utrogestane.. Ali imam jos jedno pitanje napravila sam kombinirani probir i danas su bili nalazi no nitko mi ne zeli objasniti,u bolnici me tjeraju ginicu on je radio ujutro i sad je na godinjem..molim vas objasnitw mi da li su u redu vrijednosti: TRISOMIJA 21: 1: 1334,granicni rizik 1:250. TRISOMIJA 18-13: <1:100 000,granicni rizik 1:250,dobni rizik 1:571,granicni rizik 1:250...i ono ato mene brine na temelju biokemijskih biljega TRISOMIJA 21 1:218,granicni rizik 1:250... molim Vas objasnjenje jel cu izludit do ponedjeljka..Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan test. Pustite biokemijski rizik.

Ivy555

Hvala Vam punoooo!!!!a sada cu dalje slusati vase savjete i trenutno lezati da nam se ta posteljica "dovede u red"..nadam se da hoce..ne zn da li ista vise mogu trenutno napraviti?...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa više. Podignut će se vremenom.

blaza1609

Imala sam kompletni spontani pobacaj u 7 tjednu trudnoce. Nakon tjedan Dana imala sam kontrolu i nalazi su bili u redu.krvarenje nakon pobacaja trajalo je tjedan Dana sto su i lijecnici rekli da je bolje. Proslo je 3 tjedna od pobacaja...medjutim prije tjedan Dana se javlja blaga bol u stomaku kao i na pocetku trudnoce dali je to normalno nakon pobacaja s obzirom da bi 14.1 trebala dobit redovno...i koliko moze Procii od pobacaja do prvog ciklusa??? I koliko je potrebno da se organizam oporavi??? Hvala