Krvarenje u trudnoci

Anabella12

Postovani, nekada primjetim nakon mokrenja, nakon sto se obrisem toalet papirom jako sitno tackasto krvarenje na toalet papiru, ne na vesu.
U 17 sam tjednu trudnoce, moj ginekolog ne zna sta bi to moglo biti i samo kaze da je ultrazvuk uredan i da je beba uredu. Sta bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško mi je reći na osnovu iznesenog. Ako je ostetrički nalaz uredan, kao i uzv nalaz onda ne trebate brinuti.

mala_zvijezda

Poštovani,

po ultrazvuku sam trudna 6 tjedana i prošli tjedan kada sam bila na pregledu bila je vidljiva samo mala gestacijska vrećica. Danas sam pri odlasku na toalet prokrvarila. Krv je bila svijetlo crvene boje, malo obilnija i sa par ugrušaka. Sada još malo krvarim, međutim boja je sada tamno crvena, čak smeđa i imam bolove u donjem dijelu stomaka i leđa.
Smatrate li da je to spontani pobačaj?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom moguće da se radi o spontanom pobačaju. Savjetujem ultrazvučni pregled.

mala_zvijezda

Na pregledu su mi rekli da je sve uredu te se radi o prijetećem pobačaju.

Ivo Balenović, dr. med.

Preporučam mirovanje i utrogestan.