Krvarenje u trudnoći

Mima69

Poštovani,

Prosle godine sam bila trudna i zavrsila na kiretazi.
Sada u 8 tt mi je pocela sukrvica iako pijem od pocetka trudnoce Duphaston 2x1.
Receno mi je da i dalje tako nastavim piti Duphaston 2x1 uz mirovanje.
Na UZV se vide otkucaji i nekakav mali hematomcic.
Sukrvica je trajala 2 dana, sada 4 dana smeckasto iako strogo mirujem (toalet-krevet).
Zanima me Vaše mišljenje o Duphastonu, trebam li povecati dozu ili je to dovoljno s obzirom da sam ga pila tako i prije sukrvice?
Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete prijeći na 3x1.

itom7

Poštovani, trenutno sam u 18 tj trudnoce, u 7.tj sam imala tamno smedji iscjedak koji je bio tu zbog hematoma, 10×12 mm. Dobila sam duphaston 3×1 i umjereno mirovanje, za tjedan dana je hematom nestao i iscjedak stao. U 12 tj se ponovno javlja iscjedak ali svjetlo smedji, kojem ni moja doktorica ni doktori na kombiniranom probiru nisu vidjeli razlog. Ponovno mirovanje i za 3 dana je stao. U 16 tj s prokrvarila, pojavila se bas svjeza krv i i to u vecoj kolicini. Ponovno uzv u redu, beba se mice, srce radi, posteljica u redu, plodna voda.. jedina dijagnoza bila je senzibilizirana maternica. Krvarenje je postalo ponovno tamno smede i za 3 dana stalo. Sad sam u 18 tj i jutros se pojavio ponovno taj smedji iscjedak.. pijem duphastone i dalje, uz njih magnezij i mirujem, tj suzdrzavam se od fizickih poslova, par koraka po kuci i to je to. Zanima me koliko opasan taj iscjedak moze biti, dali sad trenutno postoji velika mogucnost spontanog pobacaja ( prije 7 mj sam imala spontani koji je zavrsio u 6.tj) i odakle dolazi s obzirom na to da se i uz terapiju i mirovanje, ne strogo, ali ipak mirujem stalno ponavlja? Hvala puno na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako trebate strogo mirovati. Ja bih napravio dodatnu obradu; UZV cervikometriju , da se vidi da ne krvarite iz ruba posteljice, isto se viđa često kod nisko položene posteljice ili kod placente previje, zatim treba isključiti da krvarenje nije posljedica otvaranja vrata maternice. Svakako bih napravio o krvnu sliku, DKS, CRP, urinokulturu i cervikalne briseve.

itom7

Postovani, hvala puno na odgovoru, najnovije informacije su da se cervix skratio na 38 mm ali je jos uvijek T oblika i potpuno zatvoreno sve. Posteljica je smjestena sprijeda i 3 cm od usca. Uz duphaston dobila sam jos i utrogestane i danas napravila i briseve, iako su oni radeni prije mjesec i pol i bili su svi negativni, sad jos trebam pricekati nalaze briseva.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je praktički uredan nalaz.

itom7

Hvala puno, to je lijepo za cuti. U svakom slucaju ja cu se i dalje pripazit nekih tezih aktivnosti, dugog sjedenja i slicno i nadam se da ce sve dobro zavrsiti. Hvala vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako.